Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.08.2014 14:49 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Senior Games - Jacek Wszoła pchnie kulą

Jacek Wszoła - złoty medalista igrzysk w Montrealu (1976) i srebrny - igrzysk w Moskwie (1980), obecnie ambasador Warmia Mazury Senior Games, ponownie weźmie udział w międzynarodowych zawodach. Nie wystartuje w swojej koronnej konkurencji, ale nadal jest zainteresowany lekkoatletyką.
 

Już podczas pierwszej edycji Warmia Mazury Senior Games, dwa lata temu, Jacek Wszoła próbował sił w pchnięciu kulą. W Lidzbarku Warmińskim uzyskał wynik 8,58 m i w kategorii wiekowej +55 zajął drugą pozycję.
 
– Cieszę się, że mogłem wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych po raz pierwszy od wielu lat – przyznawał tuż po starcie. – Sporo osób dziwiło się, że nie wystartuję w skoku wzwyż, ale do tej konkurencji potrzeba wielomiesięcznych przygotowań.
 
Już pod koniec sierpnia fani lekkiej atletyki znów zobaczą w akcji olimpijczyka, bo ponownie zdecydował się na starty w imprezie dla aktywnych seniorów w konkurencji pchnięcia kulą.
 
– Chcę sprawdzić czy w porównaniu do poprzedniego startu zanotowałem postęp czy regres – mówi medalista igrzysk olimpijskich. – Staram się regularnie ćwiczyć i podtrzymywać dobrą dyspozycję, jednak lata robią swoje. Chciałbym także po raz kolejny zmierzyć się z marszałkiem Jackiem Protasem. Dwa lata temu fajnie było popływać z olimpijczykiem z Montrealu Tomkiem Rumszewiczem, który wziął mnie do swojej ekipy jako załoganta. Jednak tym razem raczej nie będę miał okazji rywalizować w innych dyscyplinach - jako ambasador zawodów zamierzam odwiedzić wszystkie miasta, gdzie odbywa się rywalizacja.

W międzynarodowych zawodach sportowych dla aktywnych seniorów, które potrwają od 28 do 31 sierpnia roku w Olsztynie, Iławie, Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Pasłęku oraz Nidzicy, mogą wziąć udział osoby 45+ (dyscypliny indywidualne) i 40+ (dyscypliny zespołowe). 

Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 14 dyscyplinach: badmintonie, brydżu sportowym, golfie, kajakarstwie, lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce siatkowej halowej, podnoszeniu ciężarów, skokach spadochronowych na celność lądowania, siatkówce plażowej, tenisie, tenisie stołowym oraz żeglarstwie.

Elektroniczna rejestracja trwa do 21 sierpnia. Szczegółowe informacje o imprezie są tutaj. Zobacz także zaproszenie na zawody, które wystosował Jacek Wszoła - tu

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8774031

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.