Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.08.2014 08:39 Miasto:Orneta Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Brak
ŁAŁ Kultura / vol. 2 w Ornecie
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Balonowe show, klaunady, szczudlarze, wielkie klocki MuBaBaO, konkursowe pokazy teatrów ognia oraz elektryzująca scena DJ’ska. Tak zapowiada się weekend 22-24 sierpnia w Ornecie. 

Drugą edycję festiwalu ŁAŁ Kultura rozpocznie tradycyjnie w piątek, 22 sierpnia, o godz. 16 plenerowe plątanie balonów pod ratuszem miejskim. Uczestników powitają klauni z gigantycznymi bańkami, kredą i helową niespodzianką.

Wieczorem, o godz. 20, scenę za Miejskim Domem Kultury opanują Muzyczni Czarodzieje. Wystąpią Szuwax, Zdroyek, Rani De Rush, Pulse D, Peter B i Mar Cyk. Nad całością czuwał będzie Dj Luki.

W sobotę do Ornety zjadą się grupy ogniowe z kilku województw. Swoją obecność na II Zlocie Kuglarskim zapowiedzieli: Grupa JAMA – Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna, Fire Proud z Morąga, Grupa Tancerzy Ognia The Gremlins z Dzierzgonia i braniewski Miraż. Tego dnia uczestnicy Zlotu będą mieli okazję popracować pod okiem instruktorów Teatru Ognia LASCAR – zwycięzców Bałtyckiego Festiwalu Ognia w 2012 roku.

Późnym wieczorem ekipy zmierzą się ze sobą w konkursie fireshow i będą walczyć o grand prix. Początek pokazów - godz. 22, pod halą Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W niedzielny poranek organizatorzy zapraszają na bajkowy program działań kreatywnych dla dzieci -w Podróż na Wyspę Skarbów, z wykorzystaniem wielkich klocków MuBaBaO. Zajęcia zaczną się o godz. 10 w hali OSiR. Ilość miejsc jest ograniczona, koszt udziału w warsztatach to 10 zł za osobę. Szczegółowe informacje i bilety - w biurze Miejskiego Domu Kultury, ul. 1 Maja 45, tel. 55 242 10 39.

Festiwal zakończy się pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie od godz. 15 Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści będzie prowadzić swój autorski program dla małych i dużych. Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć pokaz umiejętności elbląskich kuglarzy-artystów i spróbować swoich sił w żonglerce czy chodzeniu na szczudłach. Dodatkowo na placu pojawią się wielkie kule do Zorbingu oraz maty sumo.

Więcej informacji na stronie facebook.com/lalkultura .

Głównym organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726960

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.