Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.07.2014 12:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Od jutra do soboty - koncerty 3. Festiwal Jazzbląg

Marek Dyjak, Wojciech Karolak, Piotr Wyleżoł ze Stephenem Riley’em, Urszula Dudziak, Marcin Gawdzis, Beata Przybytek i Janusz Muniak - to gwiazdy imprezy, która odbędzie się w Galerii EL w Elblągu. Pierwszy koncert - w ten czwartek, o godz. 19.

Jerzy Małek, dyrektor artystyczny festiwalu, kompletując skład 3. edycji postawił na wokalistów. Pierwszego dnia zaśpiewa Marek Dyjak, wokalista obdarzony niezwykłym głosem i siłą ekspresji. Drugiego dnia scenę w posiadanie weźmie Urszula Dudziak. Charakterystyczny sposób śpiewania i znana na całym świecie Papaya to znaki rozpoznawcze tej nietuzinkowej artystki. Trzeci dzień upłynie także pod znakiem damskiego głosu: Beaty Przybytek oraz Idy Zalewskiej, towarzyszącej Januszowi Muniakowi. Obie panie to przedstawicielki młodego pokolenia wokalistek. 

- Codziennie na scenie zagoszczą także doskonali instrumentaliści. Wojciech Karolak – mistrz Hammonda ze swoim kwartetem pierwszego dnia, drugiego dnia pianista - trio Piotra Wyleżoła z towarzyszeniem amerykańskiego saksofonisty Stephena Rileya. Trzeci wieczór otworzy kwintet elblążanina Marcina Gawdzisa, prezentujący materiał z płyty Shadows of autumn nominowanej w tym roku do nagrody Fryderka - zapowiada Beata Branicka z Galerii EL. - Wieczór zamknie koncert Janusza Muniaka – muzyka, który już od ponad 50 lat gości na polskiej scenie jazzowej. Jak co roku, po każdym dniu koncercie zapraszamy na jam session w klubie Krypta. Liczymy na to, że na żywo zagrają nie tylko muzycy zaproszeni do prowadzenia jam session.

Wstęp na koncerty jest biletowany. Więcej informacji na stronie imprezy. W przypadku wyprzedania biletów organizatorzy przewidują możliwość nabycia wejściówek na miejsca stojące.

A w niedzielę, 20 lipca, o godz. 13 - coś dla najmłodszych. Będzie to Mała Akademia Jazzu, którą w galerii organizuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Wstęp do Akademii jest wolny.

- Dla dzieci zagra poznańska formacja Dixie Company. Prosimy o zabranie na ten koncert małych instrumentów - będzie można zagrać razem z muzykami - dodaje Beata Branicka.

***

Oto program 3. Festiwal Jazzbląg: 

17 lipca, czwartek 

godz. 19 - Marek Dyjak
Wojciech Karolak Quartet

18 lipca, piątek 

godz. 19 - Piotr Wyleżoł Trio feat. Stephen Riley
Urszula Dudziak Superband

19 lipca, sobota 

godz. 18 - Marcin Gawdzis Quintet
Beata Przybytek
Janusz Muniak & Friends
 
20 lipca, niedziela 

godz. 13 - Mała Akademia Jazzu - Dixie Company

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8771096

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.