Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.05.2014 15:25 Miasto:Mrągowo Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł, Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Koncert Doroty Miśkiewicz

W najbliższą niedzielę (18 maja) o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się wyjątkowy koncert Doroty Miśkiewicz poświęcony pamięci tragicznie zmarłego mrągowianina Władysława Wilińskiego.

Podczas koncertu Dorota Miśkiewicz wykona przede wszystkim utwory z ostatniej płyty „ALE”, które w oryginalny sposób łączą w sobie jazz, pop i subtelną elektronikę. Piosenkowe historie śpiewane przez Dorotę Miśkiewicz napisali specjalnie dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau, Bogdan Loebl czy Wojciech Waglewski i w zestawieniu z kompozycjami Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego z jednej strony przypominają one epokę, kiedy polskie wokalistki, swingującym czarem urzekały i łamały serca opolskiej publiczności, z drugiej zaś czerpią z najnowszych tradycji songwriterskich. W programie koncertu znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt Doroty Miśkiewicz, m.in. „Nucę, gwiżdżę sobie”, „Poza czasem” „Naga” czy  nagrany z z Cesarią Evorą duet „Um Pincelada”. Wokalistce towarzyszy czteroosobowy zespół (instrumenty klawiszowe, gitara, bas, perkusja), który tworzą czołowi polscy muzycy.

Władysław Wiliński był znanym i cenionym przedsiębiorcą - rzetelnym i lubianym pracodawcą, a wykonywane przez niego wyroby metalowe nosiły cechy nie tylko użytkowe, ale również artystyczne. 
Był osobą mocno związaną z mrągowską kulturą, na jego pomoc oraz sponsoring mógł liczyć każdy lokalny twórca i organizator imprez kulturalnych i artystycznych. 
Miłośnik jazzu i wieloletni członek Towarzystwa Jazzowego. Dzięki jego zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu w Mrągowie udało się zorganizować koncerty wybitnych artystów. Połączeniem pasji i pracy Pana Władysława Wilińskiego była utworzona przez niego Galeria ,,Wiliński”, która funkcjonuje do dziś. Za upowszechnianie kultury, mecenat, aktywność społeczną i promocję dziedzictwa regionalnego został uhonorowany przez samorząd miasta najważniejszym wyróżnieniem – Statuetką Mrongowiusza.  

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395748

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.