Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.03.2014 08:45 Miasto:Warszawa Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Brak
„Okulary równości” dla elblążanki!
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Elblążanka Jadwiga Król odebrała w Warszawie prestiżową nagrodę Okulary równości 2014. Kapituła doceniła jej działalność w kategorii Sprawiedliwość społeczna i zwalczanie ubóstwa

Nagrodę przyznaje od kilku lat Fundacja im. Izabeli Jarugi - Nowackiej. To organizacja założona przez męża i córkę posłanki, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Jak przypomina Anna Kowalska z elbląskiego Kongresu Kobiet, laureaci: osoby prywatne, organizacje i instytucje są symbolicznie honorowani za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz praw kobiet, mniejszości, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne albo orientację seksualną, a także za działalność na rzecz sprawiedliwości społecznej i zwalczania ubóstwa.

Jadwiga Król - działaczka społeczna, regionalna pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, otrzymała Okulary równości „za pomaganie osobom biednym i wykluczonym. Za pomoc niesioną dzieciom z najuboższych wiejskich rodzin i organizowanie współpracy kobiet wiejskich dla tej sprawy. Za zainicjowanie I Sejmiku Kobiet Wiejskich oraz obronę przed dyskryminacją opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych”

W tym roku kapituła, którą tworzą: Wanda Nowicka, Dorota Warakomska, prof. Eleonora Zielińska, Elżbieta Matynia, prof. Zbigniew Izdebski, Ryszard Kalisz, Tomasz Raczek i Jacek Żakowski, po raz pierwszy przyznała dodatkowo Super Okulary Równości. Otrzymał je prof. Karol Modzelewski.

Z kolei Skierowanie do okulisty - antynagrodę dla tych, którzy - w opinii członków kapituły - rażąco naruszają prawa lub wolności stanowiące fundament powszechnych praw człowieka, trafiło do wiceministra sprawiedliwości prof. Michała Królikowskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736393

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.