Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.03.2014 10:00 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Biblioteka Elbląska
(Nie taka) Grzeczna dziewczynka - posłuchaj!
Tak wygląda okładka książki...
Tak wygląda okładka książki...

Jutro - w środę, 19 marca, w Elblągu - spotkanie z Tomaszem Wandzelem*. Pisarz z Prabut opowie o swej nowej powieści. Jest o miłości i erotyce.

Książka Grzeczna dziewczynka ukazała się w październiku, nakładem wydawnictwa Wachlarz. Autor Domu w chmurach i Hycla postanowił zmierzyć się tym razem z powieścią obyczajową dla kobiet. 

"Poznali się w jednej z krakowskich kawiarni. Był wyjątkowo śnieżny grudniowy wieczór. Ona początkująca studentka prawa. On debiutujący pisarz. Przez kolejnych kilkanaście lat łączyło ich coś, czego nie potrafili nazwać. Łamali zasady, przekraczali granice, byli dla siebie piekłem i niebem. Chcieli wierzyć w swój prywatny raj. Bez względu na wszystko i wszystkich. Gdyby wiedzieli jak niewinne spotkanie w zacisznej kawiarence poplącze ich życiorysy, zapewne jedno z nich wyszłoby bez słowa. Tyle, że wtedy nie napisałbym historii o grzecznej dziewczynce" - tak o swojej książce mówi Tomasz Wandzel. 

A tak opowiada o niej Bogumiła Bruniecka z Działu Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl Biblioteki Elbląskiej:

This text will be replaced

 

Spotkanie w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej rozpocznie się o godz. 17. W programie jest także prezentacja fragmentu powieści w formie audio i pokaz filmu o autorze. 

Wstęp jest wolny.

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

 

Tomasz Wandzel (rocznik '75) urodził się w Głuchołazach. Od najmłodszych lat uprawia turystykę górską. W 1998 r. stracił wzrok. Cztery lata później zaczął studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i zaangażował się w działalność studenckiej gazety. Od 2004 r. mieszka z żoną i dziećmi w Prabutach.

Zostaje radnym. W 2010 r. zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowy im. Macieja Szumowskiego. W 2011 r. ukazuje się jego debiutancka powieść Dom w chmurach, która otrzymuje nagrodę w ogólnopolskim konkursie na powieść współczesną.

W 2012 r. Tomasz Wandzel był nominowany do tytułu Człowiek bez barier w 10. edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

(na podstawie informacji Biblioteki Elbląskiej)

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10179507

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.