Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.02.2014 16:20 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Biblioteka Elbląska
Kultura to gra zespołowa czy wyścig samotników? - posłuchaj!
fot. - archiwum
fot. - archiwum (fot. Agnieszka Jarzębska)

Nikt nie kwestionuje, że np. za prace budowlane należy się wynagrodzenie. Ale wielu uważa, że prowadzenie działalności kulturalnej nie kosztuje nic lub kosztuje niewiele. To nieprawda. Sektor kultury powinien o tym mówić, ulepszać ofertę, myśleć strategicznie, tworzyć koalicje i skuteczniejszą politykę informacyjną.

Grupa ekspertów - naukowców i praktyków w ciągu ostatnich dwóch lat zbadała to, czy - i jak współpracują ze sobą w obszarze kultury ludzie z państwowych i samorządowych instytucji kultury, przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych i urzędnicy.

Badania objęły 50 gmin z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Projekt Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? dofinansowało ministerstwo kultury, a prowadziła go Biblioteka Elbląska. 

Wyniki analiz są ciekawe i powinny zainteresować nie tylko osoby związane z kulturą. Tym bardziej, że w ramach projektu powstały również m.in. rekomendacje i pakiet edukacyjny. 

Okazją do rozmowy z profesorami: Tomaszem Szlendakiem i Arkadiuszem Karwackim z Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu było wczorajsze spotkanie podsumowujące program. 

Prof. Tomasz Szlendak zauważa, że w obszarze kultury współpraca podmiotów z różnych sektorów napotyka na szereg barier - choćby natury prawnej:

 

This text will be replaced

 

- Tak zwani zwykli odbiorcy kultury mogą oczekiwać, że lepsza współpraca różnych sektorów w obszarze kultury zaowocuje dostarczaniem wartościowych usług - mówi prof. Arkadiusz Karwacki. - Nasz projekt, w tym materiały informacyjne i edukacyjne, które powstały w czasie jego realizacji, jest adresowany do wszystkich osób, które działają w obszarze kultury: 

This text will be replaced

 

Wszystkie informacje, w tym reporty, rekomendacje i pakiet edukacyjny, są na stronie www projektu Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? - tutaj.

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11648
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10148132

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.