Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.01.2014 15:59 Miasto:Region Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Brak
Kobiece sprawy - posłuchaj!
Mieszkanki regionu elbląskiego co roku wyróżniają się w kilkunastotysięcznym tłumie uczestników Kongresu Kobiet w Warszawie...
Mieszkanki regionu elbląskiego co roku wyróżniają się w kilkunastotysięcznym tłumie uczestników Kongresu Kobiet w Warszawie... (fot. Agnieszka Jarzębska)

Są gminy i miejscowości, w których jest ich kilkanaście. Są i takie, w których działa tylko jedna. Mowa o paniach, które społecznie angażują się w działalność m.in. na rzecz równości kobiet i mężczyzn. 

Okazją do rozmowy było doroczne spotkanie podsumowujące pracę kobiet związanych z ogólnopolskim ruchem Kongres Kobiet, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu.

Jakie problemy dotykają mieszkanki wsi w regionie elbląskim? Zapytaliśmy o to Jadwigę Ciszewską z Węziny, radną wiejskiej gminy Elbląg, Jolantę Hryciuk - Pietrzelę z Drużna, Irenę Hryckiewicz z Jegłownika - radną gminy Gronowo Elbląskie, Danutę Jadańską - bibliotekarkę z Żurawca w gminie Markusy, Barbarę Klikowicz z Tolkmicka, Teresę Lubaszewską z Jelonek, a także Monikę Wodzianicką z Kadyn - nauczycielkę i przewodniczącą rady miejskiej w Tolkmicku: 

 

This text will be replaced

Czy można coś zrobić aby sytuacja kobiet na wsi poprawiła się?

This text will be replaced

- Co roku najważniejszy jest dla nas udział w Kongresie Kobiet w Warszawie, w którym w minionym roku powierzono nam organizację jednego z paneli dyskusyjnych. Przygotowujemy kongres regionalny w Elblągu i byłyśmy współorganizatorkami kongresu w Olsztynie. Ale tematy i problemy ważne dla Kongresu Kobiet podejmujemy także przy okazji różnych innych spotkań - mówi pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach Jadwiga Król. - W przedsięwzięciach, które dotąd zorganizowałyśmy, wzięło udział około 7 tysięcy osób, w tym duża grupa mężczyzn. Zauważamy, że panów zainteresowanych problematyką poruszaną przez kongres jest coraz więcej:

This text will be replaced

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400182

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.