Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.01.2014 16:45 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja Agnieszka Jarzębska Placówka:Zespół Szkół Muzycznych
To był smutny dzień - zobacz wideo z konferencji prasowej!
kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

- Los rzucił nas na kolana, to było potworne przeżycie, ale nie rozpaczamy, podnieśliśmy się i przystąpiliśmy do leczenia ran - powiedział dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Andrzej Korpacki dziś, w czasie konferencji prasowej. W sobotę, w wyniku pożaru, spłonęła sala koncertowa placówki. 

Andrzej Korpacki podkreślił, że pożar był dramatycznym wydarzeniem w życiu szkoły, zarówno dla pracowników, jak i uczniów oraz rodziców. Dziękował też za wyrazy wsparcia i deklaracje pomocy: 

This text will be replaced

Obecny na konferencji wiceminister kultury Piotr Żuchowski zapowiedział, że placówka, w której od szeregu miesięcy trwa remont dofinansowany z Unii Europejskiej, otrzyma wszelką niezbędną pomoc, aby modernizacja mogła być kontynuowana.

- Przerażający widok dla mnie, człowieka od lat parającego się kulturą, przedstawiają dwa spalone fortepiany stojące na scenie sali koncertowej, ale musimy znaleźć środki, aby kupić nowe fortepiany - usłyszeliśmy:  

This text will be replaced

Straty, jakie spowodował pożar, są wciąż szacowane. Głos w tej sprawie, obok Andrzeja Korpackiego, zabrali: Małgorzata Jacyno - menadżer projektu ze strony generalnego wykonawcy i kierownik budowy Andrzej Mużalski:

This text will be replaced

Trwają także ustalenia dotyczące zmian, jakie będą musiały zajść w harmonogramie przebudowy szkoły muzycznej. Mówi przedstawiciel inwestora zastępczego Zbigniew Kuśmierz:

This text will be replaced

- Zajęcia lekcyjne są zawieszone, wkrótce rozpoczynają się także ferie. Zaplanowane wcześniej działania natury artystycznej zostaną zrealizowane - poinformowali: Andrzej Korpacki i jego zastępca Wiesław Pająk:

This text will be replaced

Dyrektor szkoły muzycznej podziękował wszystkim tym, którzy tuż po tym, jak media przekazały wiadomość o pożarze, pojawili się na miejscu, aby pomagać:

This text will be replaced

 

Realizacja: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8771017

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.