Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.12.2013 13:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:AJ Placówka:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Premiera Fantasmagorii
Tak wygląda okładka...
Tak wygląda okładka...

W elbląskim teatrze - dziś (poniedziałek, 16 grudnia) wieczór autorski Tomasza Walczaka. Okazją do spotkania jest premiera nowego tomu poezji.
 

Fantasmagorie to trzecia, po Bliznach i Drzazgach w myśli, książka elbląskiego poety i pedagoga teatru. 

Tomasz Walczak od wielu lat pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, kieruje Ośrodkiem Kultury Teatralnej, jest rzecznikiem placówki, a także twórcą młodzieżowego teatru Alter EgoElbląskiej Sceny Literackiej, Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego oraz Sceny przy Stoliku. Jest laureatem konkursów poetyckich. Jego wiersze były drukowane m.in. w antologiach.

Tom ukazał się dzięki stypendium kulturalnemu prezydenta Elbląga. 

"Jest człowiekiem nieprzeciętnym, zarażającym pasjami, inspirującym i poszukującym. Niebanalna wrażliwość, połączona z umiejętnością wnikliwej obserwacji rzeczywistości, spontaniczność z chłodną kalkulacją, odbijają się bardzo mocno zarówno w życiu zawodowym, jak i w twórczości Tomasza Walczaka.

Jest poetą z ciekawym dorobkiem literackim. Debiutował w antologii „I znów będziemy poetami”. W 2006 roku zdobył główną nagrodę w konkursie literackim Fundacji Elbląg na Elbląski Rękopis Roku za tomik „Blizny”. 

Idąc pewnego rodzaju kluczem alfabetycznym, przyszedł czas na zbiór wierszy na literę „f”. (...) Fantasmagorie” - paradoksalnie - są bardzo mocno realne. Kreowany świat jest momentami stalowo zimny, bohaterowie obdarci z intymności, a niemalże reportażowe historie momentami bolą. I choć nie brakuje tu tekstów lirycznych, subtelnych, tęsknych i plastycznych, jest to najmniej metaforyczny z tomów poetyckich Tomasza Walczaka" - zapowiada Dominika Lewicka - Klucznik, przyjaciółka autora i redaktor tomiku, która będzie gospodynią wieczoru. 

Gośćmi specjalnymi będą muzycy zawodowo związani z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu, którzy realizują również własne projekty artystyczne: Szymon Zhuelke i Krzysztof Narodowski

Spotkanie na Małej Scenie teatru jest o godz. 18. 

Bezpłatne zaproszenia można rezerwować pod numerem tel.: 55 / 641 97 00, w. 229.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184970

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.