Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.12.2013 09:42 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Jutro finał bałtyckich regat
kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

Ponad 300 sterników - uczestników 44 regat, sklasyfikowano w kończącym się właśnie, pierwszym sezonie Żeglarskiego Pucharu Bałtyku Południowego.

Żeglarze z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz z Obwodu Kaliningradzkiego zawarli porozumienie, które pozwoliło na stworzenie wspólnego kalendarza regat, zasad punktowania, a także na monitoring imprez żeglarskich i ich wyników. Puchar Południowego Bałtyku to pierwsze tego rodzaju - międzyregionalne i międzynarodowe przedsięwzięcie w Polsce. 

Patronat nad nim objęli marszałkowie trzech nadmorskich województw. Deklaracja w tej sprawie została podpisana w lipcu w Elblągu, w czasie I Sejmiku Żeglugi Śródlądowej. 

Jutro, także w Elblągu, odbędzie się podsumowanie sezonu. 
 
- Inicjatywa powołania Żeglarskiego Pucharu Południowego Bałtyku zrodziła się w tym mieście, zatem w sposób naturalny zostaliśmy gospodarzem pierwszego finału - mówi marszałek Warmii i Mazur Jacek Protas. - Współpraca środowisk żeglarskich może podnieść atrakcyjność żeglowania i pozwoli chętnym uczestniczyć  w większej liczbie regat. Dla nas nie bez znaczenia jest to, że regaty na Zalewie Wiślanym znalazły się w kalendarzu najważniejszych imprez żeglarskich w Polsce. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w ten akwen sporo środków. Teraz musimy zadbać, by dowiedzieli się o tym amatorzy sportów wodnych.

- Najlepsi żeglarze otrzymają puchary i nagrody. Jednocześnie nagradzając żeglarzy, którzy byli najaktywniejsi w regatach na Zalewach: Wiślanym i Kaliningradzkim, będziemy kontynuowali Grand Prix Zalewu Wiślanego - podkreśla dyrektor regionalnego biura Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, które przygotowuje uroczystość.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
msj
|2013-12-14 11:11:00
Myślę, że to bardzo dobry pomysł na promowanie Zalewu Wiślanego.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161230

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.