Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.11.2013 15:15 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wszyscy jesteśmy specjalnej troski - posłuchaj!
fot. Arkadiusz Podhorodecki - mat. prasowe organizatorów MSA
fot. Arkadiusz Podhorodecki - mat. prasowe organizatorów MSA

Co jest ważne kiedy się tworzy muzykę? - Żeby nie było granic, podziałów, żeby nie traktować się lepiej albo gorzej, niepotrzebnie się nie litować, ale trenować empatię, czujność na swoje potrzeby. Bo tak naprawdę każdy potrzebuje troski - mówi Włodek Paprodziad Dembowski, wokalista November Project i Łąki Łan

Okazją do rozmowy był wczorajszy koncert November Project w Elblągu. "Rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń, kolorowa gromada wesołych nieboraków, dla których nie ma granic" - jak o sobie mówią - wystąpiła w czasie Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. To był udany występ, pełen karaibskich, "bujających", ale też rockowych i bluesowych brzmień oraz oryginalnych tekstów, które często opierają się na grach słownych i skojarzeniach. November Project tworzą muzycy sprawni i mniej sprawni. Dzięki temu, jak się wydaje, ich muzyka nabiera dodatkowych barw i energii.

Wokalista November Project Włodek Paprodziad Dembowski jest też związany z inną ciekawą grupą alternatywną - Łąki Łan, ale nie o niej tym razem rozmawialiśmy. O November Project, wraz z Paprodziadem, mówi Cezary Sura Gałązka, który odpowiada za klawisze i programing:  

 

This text will be replaced

 

W zespole, który 26 listopada wydaje pierwszą płytę, grają także Robert Papa Jegliński (djembe, balafon), Mustafa Muti Huseini (przeszkadzajki), Piotr Wiernik Wiernikowski (gitara), Paweł Karol Karolak (syntezator, wokal), Marcin Dzierżoń Dzierżyc (przeszkadzajki), Sebastian Kolano Tuchowski (bębny basowe), Mariusz Mario Kraska (przeszkadzajki), Marcin Starshak Troszak (djembe), Daniel Dany Grzeszykowski (saksofon), Michał eddy Romanowski (perkusja).

Warto zajrzeć na ich strony - tutaj, i tu

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736343

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.