Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.10.2013 13:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ceramiony – pokaż swój talent

Ceramika, sztuka ziemi, pozwala przemienić proste surowce w niezwykle piękne formy użytkowe oraz dekoracyjne, a nawet rzeźbiarskie. Już po raz czternasty Centrum Spotkań Europejskich Światowid zachęca do wykonania ceramicznych prac na konkurs CERAMIONY. Można je przesyłać do 2 grudnia.

Klasyczny proces produkcji wyrobów ceramicznych polega na dokładnym wymieszaniu odpowiednich surowców, formowaniu, wysuszeniu i wypaleniu (jednokrotnym lub wielokrotnym). Niektóre wyroby ceramiczne po wypaleniu pokrywa się szkliwem. Obiekty ceramiczne zachwycają pomysłowym potraktowaniem materii, wymyślnymi zestawieniami barwnymi szkliw czy ciekawą fakturą... Ceramika daje ogromne możliwości. Na konkurs, organizowany przez Światowid, można przysyłać prace na dowolny temat byleby wykonane były w technice ceramicznej.  

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych, Warsztatach Terapii Zajęciowej.  

Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przysłać do 2 grudnia 2013 z dopiskiem CERAMIONY na adres: Centrum Spotkań Europejskich Światowid; Pl. K. Jagiellończyka; 82-300 Elbląg.

Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE Światowid oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w grudniu w Galerii Nobilis w CSE Światowid.

Pełen regulamin konkursu znajduje się  - tu!

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką plastyczną CSE Światowid - Ewą Bednarską-Siwilewicz  pod  nr tel. (55) 611 20 64 lub dzwoniąc do sekretariatu CSE Światowid (55) 611 20 50.

Patronat medialny nad konkursem objął serwis Artyści24.pl. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184137

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.