Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.09.2013 13:44 Miasto:Olsztynek Kategoria:Etnografia Autor:AJ Placówka:Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
Na Targi Chłopskie i dożynki wojewódzkie - do Olsztynka
fot. archiwum MBL
fot. archiwum MBL

W ten weekend (21-22 września) Park Etnograficzny w Olsztynku po raz 11. zaprasza na Targi Chłopskie. Weźmie w nich udział ponad 100 wystawców. Imprezie będą towarzyszyć dożynki wojewódzkie.

W czasie takich wydarzeń, jak Targi Chłopskie, olsztyneckie Muzeum Budownictwa Ludowego, które w tym roku świętuje swoje stulecie (zobacz rozmowę o historii tego jednego z najstarszych muzeów w Polsce - tutaj), tętni życiem. 

Na ponad stu stoiskach będzie można obejrzeć i kupić regionalne przysmaki - pieczywo, wędliny, ryby, sery, owoce, warzywa, miody oraz dzieła rzemieślników. Organizatorzy przygotowują pokazy rękodzieła, wystawę sprzętu rolniczego i występy zespołów ludowych. W sobotę na scenie zaprezentują się: zespół ludowy Dybzaki, Kapela Jakubowa, Aleksandra Obrębska i tancerze z Niemiec. 

Niedziela upłynie pod znakiem Dożynek Wojewódzkich, które przygotowuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Na godz. 11.30 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego pod amfiteatru, a o godz. 12 uroczystą mszę. W programie jest wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Rolnictwa i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. 

O godz. 15 zagrają: kapela Śparogi w „czadowo rockowej odsłonie”  oraz zespoły Tabu i Crazy Daisy, które wykonają przeboje polskiej muzyki folkowej - zapowiada Robert Waraksa z Muzeum Budownictwa Ludowego.

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145410

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.