szukaj
Logowanie
W całej Polsce żyje ponad 2 tys. ludzi, o których z całą pewnością można powiedzieć, że są żywymi pomnikami niematerialnego dziedzictwa kultury. Są wśród nich pisarze ludowi, śpiewacy, muzykanci, rzemieślnicy i twórcy plastyki. Przez lata nieszanowani, spychani na margines życia kulturalnego. Teraz ich los, pozycja w społeczeństwie i status materialny mają szansę się odmienić.
Nagranie powstało w czasie międzynarodowej konferencji poświęconej ochronie kultury duchowej, która odbyła się w Olsztynku (informację o sesji znajdziesz tutaj). Warto też obejrzeć materiał filmowy - tu.
Rozmawiała Agnieszka Jarzębska
* Prof. Jan Adamowski - dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, specjalizuje się w badaniach nad zjawiskami folkloru, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów i obrzędów ludowych oraz języka i poetyki współczesnego folkloru; redaktor naczelny kwartalnika Twórczość Ludowa, autor kilkunastu książek, uczestnik i pomysłodawca sesji naukowych, juror wielu konkursów i przeglądów.
(na podstawie informacji ze strony internetowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych)
Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt
tel 55 611 20 69
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 69 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.