Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.08.2013 10:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Powiedz, o co Ci chodzi?

Urodził się w Lublinie, mieszka i pracuje w Warszawie, a w Elblągu chce, aby mieszkańcy mogli podzielić się tym, co myślą. Bo Grzegorza Drozda interesuje tematyka miejska. 

Grzegorz Drozd jest artystą - w latach 1992–1995 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, a w 2007 roku ukończył Wydział Malarstwa i Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 30 sierpnia do końca listopada umożliwi mieszkańcom Elbląga zarejestrowanie dowolnej formy ekspresji.

- W ramach swojego pomysłu na "przebudzanie” Elbląga, Grzegorz Drozd umieści w przestrzeni miasta interaktywną rzeźbę, która będzie swoistą platformą swobodnej ekspresji, funkcjonującą zarówno w rzeczywistości realnej, jak i w przestrzeni wirtualnej Internetu – wyjaśnia Karina Dzieweczyńska z Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu. – Pracę swą artysta adresuje do wszystkich, którzy zapragną podzielić się własną wersją prawdy oraz do tych, których prawda ta zainteresuje. 

Obok Ratusza Staromiejskiego umieszczona zostanie betonowa forma, na pierwszy rzut oka przypominająca nagrobek. Zamontowany w niej zostanie system rejestrujący dźwięk i obraz – każdy z przechodniów może nagrać minutę swojego „wystąpienia”. Trafi ona bezpośrednio do sieci, gdzie będzie można zapoznać się z powstałym materiałem oraz podzielić się wrażeniami na ten temat. 

- Mój pomysł to stworzenie platformy swobodnej ekspresji, łączącej przestrzeń fizyczną oraz wirtualną – wyjaśnia Grzegorz Drozd. - Uruchamia ona nowy kanał komunikacyjny i pozwala na wypowiedzenie tego, co w nas intymne, tego, co nas boli, tego, co kochamy, tego, w co wierzymy, tego, czego nie rozumiemy, tego, co nas śmieszy.

Uruchomienie instalacji zaplanowane zostało na 30 sierpnia, piątek, godz. 18.00.

 - Instalacja ma tytuł Powiedz mi, o co Ci w ogóle chodzi, który Drozd zaczerpnął z tekstu Tomka Lipińskiego z 1981 roku, wykonanego przez Brygadę Kryzys pt. To, co czujesz, to, co wiesz – wyjaśnia Karina Dzieweczyńska. -  Przesłanie tekstu i jego ideowe zawieszenie, w pracy Grzegorza staje się podstawą, na której artysta buduje konstrukcję własnej wypowiedzi. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185062

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.