Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.08.2013 13:53 Miasto:Elbląg Kategoria:KULTURA LUDOWA Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Folklor na Święcie Chleba - posłuchaj!
Zespoł Młody Elbląg, z zasobów pracowni digitalizacji
Zespoł Młody Elbląg, z zasobów pracowni digitalizacji

W ramach Elbląskiego Święta Chleba, jakie odbędzie się 31 sierpnia na Starym Mieście odbędzie się Przegląd Zespołów Folklorystycznych. O wydarzeniu opowiada Edyta Jasiukiewicz, rzecznik Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

W pierwszej kategorii wystąpią cztery zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska, który zaprezentuje „Krakowiaka” i solówkę "Strach na wróble", Perła Warmii – tańce z regionu biłgorajskiego i spiskiego, Koleczkowianie z pieśniami i tańcami ludowymi z Kaszub oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR w tańcach spiskich, oberku solo oraz historii z okresu Księstwa Warszawskiego. 

Pięć kapel ludowych zagra w kolejnej kategorii przeglądu. Wśród nich będą Koleczkowianie z muzyką i przyśpiewkami z regionu Kaszub, ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR z melodiami rzeszowskimi i kujawiakiem z oberkiem, Kapela Ludowa JAGÓDKI - muzyka ludowa z różnych regionów Polski (kaszubska, łowicka), Kapela Kociewska BURCZYBAS z przyśpiewkami i utworami w gwarze kociewskiej oraz Kosejder wykonujący przyśpiewki i utwory ludowe.

W trzeciej kategorii nie zabraknie zespołów z miast partnerskich Elbląga. Na scenie, na elbląskiej starówce zaprezentują się: Zespół Karuzel z Kaliningradu, Dziecięcy Zespół Regionalny Remusowe skrzaty, Zespół Pieśni i Tańca Malbork oraz Zespół z Kaliningradu – Poljuszko.

Wśród zespołów śpiewaczych, które wystąpią znalazły się: Tolkmiczanki, Kjoningcberskij Marcipan, Kalinuszki, ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, ZPiT Gminy Pruszcz Gdański JAGÓDKI i Zespół Folklorystyczny Warmianki.

 

This text will be replaced

 Nagranie i montaż: Justyna Kozłowska-Dyrla

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10181043

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.