Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.08.2013 12:29 Miasto:Morąg Kategoria:Muzea Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera
Na noc do Herdera

Noc muzeów organizowana jest w maju, ale Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu otwiera się w godzinach nocnych z okazji rocznicy urodzin swojego patrona. Muzealna Noc z Herderem rozpocznie się w sobotni wieczór, 24 sierpnia, o godzinie 19.30 i potrwa do północy.

Już po raz piąty morąskie muzeum organizuje wydarzenie, podczas którego można poznać życie i twórczość filozofa epoki Oświecenia Johanna Gottfrieda Herdera, który urodził się w Morągu.

W tym roku przypada 269. rocznica urodzin filozofa – Muzealną Noc rozpocznie uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem J.G.Herdera. O godzinie 20.00 otwarta zostanie wystawa Helena i Juliusz Krajewscy. Malarstwo, a o 21.00 rozpocznie się recital fortepianowy Zenona Wojdalinskiego, zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia Miłośników Muzyki im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. W programie popularne melodie z operetek Franciszka Lehara. 

Zwiedzanie muzeum w towarzystwie kustosza przewidziano od godziny 22.00. Kustosz opowiadać będzie o interesujących szczegółach drugiego planu obrazów.  Przez cały czas trwania imprezy możliwe jest indywidualne zwiedzanie wszystkich wystaw, a wystawę o patronie muzeum zwiedzać można  w towarzystwie Herdera, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię.

W programie znalazły się także warsztaty plastyczne i historyczne dla dzieci i dorosłych m.in. drukowanie grafik na zabytkowej prasie drukarskiej, decoupage, nauka kaligrafii, dekoracje z masy solnej, przebieranki w stroje historyczne i zbroję. Będzie też Spotkanie z duchami, czyli poszukiwanie mocnych wrażeń w pałacowych piwnicach i innych niedostępnych na co dzień zakamarkach pałacu Dohnów.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10178590

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.