Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.08.2013 13:14 Miasto:Gołdap Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Dom Kultury w Gołdapi
Kulturalna podróż bez granic
Ostatnia podróż upłynęła pod znakiem muzyki greckiej
Ostatnia podróż upłynęła pod znakiem muzyki greckiej (fot. źródło: www. kultura.mazury.pl)

Najpierw żydowskie rytmy w wykonaniu Cymes Kapeli z Białegostoku, następnie kapela Bayerock prezentująca folklor bawarski i tyrolski, a potem grecki zespół Mythos - to wszystko mogli usłyszeć i zobaczyć, a także zasmakować za sprawą poczęstunku, mieszkańcy Gołdapi. Tym razem spotkanie z artystami litewskimi, którzy przyjadą na zaproszenie Domu Kultury w Gołdapi, by wziąć udział w  Kulturalnej podróży bez granic.

Kulturalna podróż bez granic odbywa się w ramach tegorocznych letnich imprez Lato w mieście organizowanych przez Dom Kultury w Gołdapi. Kolejne spotkanie - w najbliższą niedzielę 11 sierpnia.

Podczas pierwszej podróży Cymes Kapela z Białegostoku zagrała znane piosenki żydowskie przeplatając je dowcipami, a przybyli goście zostali poczęstowani hamantaszami, czyli tradycyjnymi ciasteczkami żydowskimi. W drugiej odsłonie cyklu ubrani w oryginalne stroje muzycy kapeli bawarskiej zagrali mieszankę folkloru bawarskiego i tyrolskiego, a zasmakować można było niemieckich pierniczków lebkuchen. Podczas ostatniego spotkania oprócz muzyki był i taniec za sprawą greckiego zespołu Mythos, a słodkim poczęstunkiem były kurabiedes.

Tym razem na rynku miejskim w Gołdapi wystąpią artyści ze Studia Cyrkowego Sakiaiskiego Centrum Kultury Šypsena, kapela country z Slavikai oraz dziecięcy zespół tańca ludowego Pyne. Początek o godzinie 17.00.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404756

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.