Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.08.2013 11:11 Miasto:Ostróda Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Centrum Kultury w Ostródzie
Na całych jeziorach...Osiecka

Teksty jej piosenek zna chyba każdy - od dziecka przez wiek młodzieńczy po osoby dojrzałe i starsze. Ona napisała słowa do Małgośki, największego przeboju Maryli Rodowicz, jej piosenki śpiewa Katarzyna Nosowska i dzieci nucąc A ja wolę moją mamę. Ona też jest autorką słynnego sloganu reklamowego Coca cola – to jest to! Agnieszka Osiecka. Z jej twórczością spotkać się będzie można 12 sierpnia w Ostródzie.

Polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka i reżyser teatralny i telewizyjny. Napisała około 2000 piosenek. Jej dorobek promuje Fundacja Okularnicy organizując m.in. Ogólnopolski Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej na interpretację piosenek artystki z muzyką, która została do nich pierwotnie napisana. Finaliści tegorocznej, szesnastej edycji, wystąpią w najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia, w amfiteatrze w Ostródzie.

Koncert, zatytułowany Na całych jeziorach - ty, rozpocznie sie o godz. 18.00 występem ostródzkich wykonawców interpretujących teksty Osieckiej. Poprowadzi go Anna Zapaśnik-Baron, kierownik Centrum Kultury w Ostródzie Agencja Upowszechniania Kultury. Natomiast o godz. 19.00 zaprezentują się finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Koncert poprowadzi aktorka Magdalena Smalara, a wykonawcom towarzyszyć będzie zespół pod kierunkiem Jacka Kity. Kierownictwo artystyczne nad koncertem objął Jerzy Satanowski.

Bilety w cenie: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł. Przedsprzedaż - Zamek, w dniu koncertu - amfiteatr.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11887
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747961

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.