Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.06.2013 15:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Stowarzyszenie Elbląg Europa
Ci młodzi dobrze rockują!

Pogoda i publiczność dopisały, muzyka również. Zwycięzcą 6. festiwalu Elbląg Rocks Europa został zespół Rooster z Łukowa na Lubelszczyźnie.

Na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL wystąpiło siedem ekip, wybranych spośród około stu, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów. Były to: Terra Bite, Rooster, Dead Easy, Enclose, Morhana, Silver Tape i Eskimo Brothers.

Decyzją jury: Katarzyny Zając - Baca, Marka Michalskiego i Ireneusza Pietronia, na nagrodę główną zasłużył Rooster, a wyróżnienie przypadło Enclose z Lublina - grupie o międzynarodowym składzie (np. wokalista i autor tekstów jest Meksykaninem). Nagroda publiczności trafiła do zespołu Morhana z Warszawy, który gra folk metal.

- Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. O tym, kto ostatecznie został nagrodzony, decydowały często detale, takie jak np. sprawy techniczne, nagłośnieniowe - mówi Ireneusz Pietroń, członek jury, muzyk, wokalista i szef elbląskiego salonu Empik. - Muzycy Morhany bardzo zwracali uwagę na kontakt z publicznością, która świetnie bawiła się na ich koncercie i należą im się słowa uznania za to, że choć rywalizowali m.in. z zespołami z Elbląga, potrafili zdobyć serca elbląskiej publiczności. Muzycy Enclose to prawdziwe zwierzęta sceniczne, emanują dobrą energią, widać, że publiczność ich nakręca. Najlepszy był finał ich występu, kiedy wokalista Juan Carlos Cano zaśpiewał w swoim ojczystym języku - po hiszpańsku. Wydaje mi się, że ważne jest, by młodzi artyści śpiewali w rodzimym języku, bo dzięki temu ich przekaz ma szansę być bardziej autentyczny. I właśnie zespół Rooster, który otrzymał nagrodę główną, był jedynym, który zaśpiewał po polsku. Ich teksty były "o czymś", czuć było, że wiedzą o czym śpiewają. Byli też profesjonalnie przygotowani do występów na scenie, zabrzmieli pięknie i donośnie. Wydaje się, że są gotowi, żeby pójść w świat ze swoją muzyką. Decyzję o nagrodzie dla Rooster podjęliśmy jednogłośnie. Miłym zaskoczeniem był występ Silver Tape. Ci młodzi elblążanie potrzebują zdobyć jeszcze trochę szlifów, ale wydaje się, że mają pomysł na siebie i w przyszłości mogą nieźle zamieszać. W ogóle, słuchając wszystkich siedmiu zespołów, mieliśmy dużą przyjemność, widząc, że tym ludziom chce się wyjść na scenę i dać innym coś od siebie. Należą im się za to wyrazy uznania. Docenili to również muzycy zespołu Turbo, gwiazdy festiwalu, którzy obejrzeli część konkursową i ze sceny pogratulowali uczestnikom.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11277
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7962705

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.