Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.06.2013 08:45 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Muzyczny powrót do korzeni - posłuchaj!
(fot. Agnieszka Jarzębska)

Kojąca muzyka sprzed wieków zabrzmi w weekend w czasie 18. Elbląskich Dni Muzyki Dawnej. Wstęp, uwaga, jest wolny.

Będzie można posłuchać m.in. utworów średniowiecznych i barokowych.

- Po raz pierwszy w tak dużym zakresie przygotowaliśmy prezentację instrumentów, na których grają artyści wykonujący muzykę dawną - mówi Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego:

This text will be replaced

Pierwszego dnia, czyli w sobotę, 29 czerwca, będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach techniki gry na lirze korbowej, które poprowadzi Dominik Dębiński i obejrzeć instrumenty (w godz. 11-12, ul. Stary Rynek, a w przypadku deszczu Biblioteka Elbląska).

Jak zawsze, artystów uczestniczących w festiwalu będzie można posłuchać na uliczkach i przedprożach kamienic na starówce (w godz. 15.30–16.30). A w czasie wieczornego koncertu zagrają: Capella Antiqua da Camera ze Stegny, Piccolo, Il Flauto Dolce z Gdańska oraz Le Passioni Dell'Anima z Warszawy (godz. 18, Biblioteka Elbląska).

W niedzielę także zaplanowano otwarte warsztaty - tym razem poświęcone dudom oraz strunowym instrumentom średniowiecznym - i wystawę instrumentów (warsztaty w godz. 11-13, wystawa czynna w godz. 11-16, ul. Stary Rynek, a w przypadku deszczu Biblioteka Elbląska); w godz. 13-16 wystawie będą towarzyszyły pokazy gry na instrumentach i konkursy.

Muzyka zabrzmi także w różnych miejscach Starego Miasta (w godz. 12.30–14). Od godz. 16 spod pomnika Piekarczyka pod Bramą Targową, na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej przejdzie parada średniowieczna, z udziałem elbląskich rycerzy, szczudlarzy i zespołów muzyki dawnej. Zaplanowano także pokaz walk w wykonaniu odtwórców historii. W czasie wieczornego koncertu zaprezentują się: Tiboryus ze Świeradowa Zdroju, Bianco Fiore z Gdańska, Parmezan z Elbląga oraz Aulos z Białegostoku (godz. 18, Biblioteka Elbląska).

Wstęp na festiwal jest wolny.

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11277
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7962861

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.