Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.05.2013 12:27 Miasto:Olsztyn Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Zuzanna Gajewska Placówka:Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
58. OKR - etap wojewódzki - posłuchaj!

Miłośnicy kultury żywego słowa z regionu już jutro zmierzą się podczas przeglądu wojewódzkiego 58. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

W etapie wojewódzkim wezmą udział laureaci z siedmiu przeglądów rejonowych, które w kwietniu odbywały się w Bartoszycach, Giżycku, Elblągu, Iławie, Kętrzynie, Szczytnie i w Olsztynie.  Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:  recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora i wywiedzione ze słowa.

W trakcie przesłuchań będą prezentowane też mini monodramy w wykonaniu słuchaczy Studium Aktorskiego. Po zakończonych przesłuchaniach i po ogłoszeniu werdyktu odbędą się warsztaty aktorskie dla uczestników konkursu, które poprowadzą aktorki teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Uczestników, którzy będą walczyli o przejście do finału oceniać będzie czteroosobowe jury. W jego skład wchodzą: Andrzej Fabisiak – przewodniczący, Irena Telesz-Burczyk, Wiesława Szymańska-Niemaszek oraz  Mateusz Iwaszczyszyn.

Ponadto wszyscy uczestnicy przesłuchań etapu wojewódzkiego 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymają bezpłatne bilety na spektakl „20 minut z aniołem” w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego na podstawie dramatu Aleksandra Wampiłowa (Scena przy Pstrowskiego).

Przesłuchania odbędą się w sobotę, 11 maja w budynku Studium Aktorskiego w Olsztynie,  Scena u Sewruka ( ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, wejście od ulicy Marii Skłodowskiej-Curie). Początek o 10.00, a koniec jest przewidywany na 13.00-14.00.

Organizatorzy etapu wojewódzkiego: Oddział Okręgowy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Teatr im. Stefana Jaracza.

 

Na portalu eKulturalni.pl możecie posłuchać rozmowy z panią Elwirą Załogą – Kwas, jurorką podczas regionalnych eliminacji, która mówi o zainteresowaniu konkursami recytatorskimi, o konkurencji jaką dla takich festiwali są programy typu talent show oraz o gwiazdach jednego sezonu. Zapraszamy.
 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8816130

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.