Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.04.2013 20:02 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Jasiukiewicz, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Niech Sztuka będzie z Wami!
W ubiegłym roku maratończycy pisali horror...., fot. archiwum Światowida
W ubiegłym roku maratończycy pisali horror...., fot. archiwum Światowida

Około 90 osób weźmie udział w 26-godzinnym Maratonie Artystycznym, który w weekend odbędzie się w Elblągu.

Maraton odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid - w sali sportowej i innych miejscach budynku. Jeśli dopisze pogoda, uczestnicy wyjdą ze swoimi działaniami również na teren miasta.

Tak jak w poprzednich latach, do udziału w maratonie zgłosić mógł się każdy. Wszyscy chętni przez ponad dobę będą mogli wyżyć się artystycznie w różnych dziedzinach. Będą wśród nich m.in. malarstwo, grafika, ceramika, witraż, fotografia, ale też warsztaty z historii sztuki i wspólne pisanie opowiadania fantasy.

- Odwiedzić uczestników maratonu może każdy, komu bliska jest sztuka i wszelkiego rodzaju twórczość - zachęca orgnizatorka wydarzenia Magdalena Czarnocka - Kaptur.

Maraton rozpocznie się w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 9, a zakończy w niedzielę, o godz. 11.

***

Oto parę słów o jednym z planowanych działań - pisaniu powieści fantasy:

Beniamin – chłopak w bliżej nieokreślonym wieku, na pewno uczeń, bo wiemy, że nie lubi szkoły, a ściślej języka polskiego. Pewno dnia w dziwny sposób przenosi się do innego świata, odrobinę przypominającego nasz w epoce średniowiecza, choć to też nie jest pewne. Spotyka czarnego jeźdźca, atakują go nietoperze, ratuje Zielony Rycerz, a jego talizmanem jest czterolistna, czterobarwna  koniczna.

Co jeszcze mu się przytrafi? To zależy od was! Akcja Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portalu eKulturalni.pl na wspólne pisanie opowiadania fantasy trwa w najlepsze. Internauci w portalu dopisują kolejne przygody Beniamina. Do zabawy można przyłączyć się w każdej chwili.

 Wspólne pisanie będzie się też częścią Maratonu Artystycznego. Jego uczestnicy będą dopisywać swoje lub / i kończyć nadesłane przez internautów wątki, tak, by na koniec maratonu odpowiadanie było gotowe do publikacji w całości.

- Podczas maratonu do historii Beniamina zaangażujemy nie tylko piszących  - mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl. - Tych, którzy malują lub rysują, będziemy zachęcać do przedstawiania portretu głównego bohatera, bądź scen z naszego wspólnego dzieła. Kto wie, możne powstanie nawet jakaś piosenka na cześć Beniamina.

Wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na losy Beniamina Światowid i eKulturalni zapraszają na stronę portalu. To tam znajduje się dotychczas stworzona fabuła i wszyscy chętni mogą wtrącić do niej swoje trzy grosze.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11744
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403256

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.