szukaj
Logowanie
- Generał August Emil Fieldorf - pseudonim Nil przed wojną był wielokrotnie odznaczany za swoje czyny najwyższymi orderami. Po wojnie z jego zasług zrobiono oskarżenie i padł ofiarą mordu sądowego - mówi Wojciech Rybakowski, reżyser spektaklu Nil – historia bohatera. Jak do tego doszło i czy słusznie osobę generała łączy się z Żołnierzami Wyklętymi?
24 lutego minęło 60 lat od śmierci generała Nila. Wczoraj jego postać miała okazję poznać bliżej młodzież z elbląskich szkół średnich: I, II i IV Liceów Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Gospodarczych oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Spotkanie dla 250 uczniów zorganizowali: pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
Na podstawie biografii generała powstał spektakl, który wczoraj obejrzeli uczestnicy spotkania w Światowidzie. - Zależało nam, by jego forma była atrakcyjna dla młodych widzów - mówi autor scenariusza i reżyser Wojciech Rybakowski:
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.