Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.04.2013 10:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:CSE Światowid
Przyjazna Przestrzeń

Zagospodarowanie własnej przestrzeni życiowej, domowej, prywatnej ma niebagatelny wpływ na samopoczucie żyjących w niej osób. Samodzielne kształtowanie najbliższego otoczenia może dać wiele satysfakcji i pozwala pobudzić kreatywność. Lepiej czujemy się przecież w miejscu spersonalizowanym, które dzięki temu staje się nasze. Jak nauczyć się różnorodnych technik plastycznych, pozwalających na  wykonanie prac, które będą ozdobą domu czy mieszkania?

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na warsztaty „Przyjazna przestrzeń”, które odbędą się 19 i 20 kwietnia.  

Dla rodziców z dziećmi, dla przyszłych mam, dla kobiet, które lubią samodzielnie upiększać przestrzeń wokół siebie, dla tych którzy szukają pomysłu na niebanalne prezenty oraz dla tych, którzy chcieliby ciekawie i kreatywnie spędzić weekend „Światowid” przygotował serię warsztatów artystycznych, które odbędą się w piątek i sobotę – 19 i 20 kwietnia.

 Organizatorzy przygotowali różnorodną ofertę, a warsztaty prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów w pracowniach CSE „Światowid”. Zainteresowani warsztatami mogą wybierać wśród min. zajęć z projektowania i wykonywania lamp, szycia na maszynie, robienia pachnących saszetek i malowanych toreb czy plastyczno – teatralnych zajęć dla dzieci i rodziców.  

Plan warsztatów:

Piątek 19 kwietnia

16.00-18.00 ŚWIATŁOCZUŁE

Udział w zajęciach warsztatowych to znakomita okazja do projektowania form świetlnych i dobierania zestawień kolorystycznych, sprawdzenia swojej  wyobraźni oraz do tworzenia artystycznego przedmiotu użytkowego. Na zajęciach można własnoręcznie i według własnego projektu zrobić lampion lub wykonać  instalację świetlną  ze szkła stapianego.

Pracownia fusingu i witrażu CSE Światowid.

Odpłatność 20 zł/os.

17.30-20.00 MÓJ DOM Z DUSZĄ        

W ramach warsztatów uczestniczki wykonają pachnące saszetki i będą się uczyć sztuki malowania płóciennych toreb. 

Pachnące saszetki mogą stanowić piękną i praktyczną ozdobę domów i szaf.

Każdy dom ma swój niepowtarzalny styl i duszę, które zawdzięcza między innymi takim pachnącym drobiazgom.

Nikt nie zna jednak naszego domu tak dobrze jak my, więc często masowa produkcja którą oferują sklepy w dziedzinach upiększania przestrzeni w których żyjemy, do nas nie przemawia  a ta która nas urzeka okazuje się być nie na naszą kieszeń... 

Chcemy tym warsztatem pokazać jak łatwo i tanio można wykonać piękne przedmioty, które stworzą piękny klimat w naszym domu.

 Malowane torby, czyli to co piękne mogę zrobić sama.

Każda z uczestniczek nauczy się przenoszenia wzorów na tkaninę, w tym przypadku pięknie wykończoną, bawełnianą torbę. Następnie wzór będziemy „malować" pastelami do tkanin i zabezpieczać. Jest to technika, którą można wykorzystać do zdobienia najróżniejszych przedmiotów (ubrania, poszewki na poduszki) i tym samym dawać im drugie życie.

Galeria Nobilis. Odpłatność 25 zł/os.

 

Sobota 20 kwietnia

11.0012.00 Czy w dżungli dżdży? czyli warsztaty teatralno plastyczne dla rodziców z dzieckiem

Przyjdź, jeśli chcesz zobaczyć, jak można ciekawie i niestandardowo bawić się ze swoim maluchem.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być w dżungli? Co można tam usłyszeć i kogo spotkać? Jaką historię może opowiedzieć groźny krokodyl, albo co spotyka zagubione słoniątko? A gdybyśmy zamienili się w dżunglę? Albo stali się jej mieszkańcami? Jeśli masz na to ochotę –  zapraszamy na warsztaty.

Będziemy szukać dźwięków dżungli dzięki niecodziennym instrumentom, będziemy też szukać różnych odcieni zieleni i cętek, aby wspólnie stworzyć historię rodem z dżungli. Wspólnie, czyli rodzice i dzieci, bo przy zabawie z teatrem i plastyką, wiek nie ma znaczenia.

Zapraszamy na warsztaty teatralno – plastyczne, podczas których będziemy bawić się dźwiękiem, tworzyć lalki z papieru, dzięki którym zbudujemy opowieść w teatrze cieni. A teatrem cieni można bawić się ze swoim dzieckiem nawet w domu, wystarczy lampka nocna, albo latarka i prześcieradło.

Zapraszamy opiekuna wraz z dzieckiem, wiek dzieci 5 – 6 lat. Uwaga – opiekunowie biorą czynny udział w zajęciach.

Scena na Piętrze. Odpłatność 10 zł od rodzica, dziecko bezpłatnie

13.0015.00 Sztuka pakowania upominków

Fikuśne pudełeczka, magia kolorów i wstążeczek... to właśnie opakowanie sprawia, że nawet drobiazg może stanowić uroczy prezent. W ramach warsztatu uczestnicy będą mogli przekonać się, jak niewiele trzeba, żeby zamienić prosty upominek w mały skarb. Nauczymy się prostych technik wykonywania pudełek, pudełeczek, opakowań, a także ich zdobienia- między innymi metodą quillingu.

Warsztat dla rodzica z dzieckiem. Odpłatność 20 zł od rodzica, dziecko bezpłatnie.

 15.0017.00 Szycie na maszynie to nic trudnego

Warsztat skierowany jest do osób, które lubią zmieniać wystrój swojego mieszkania. Bardzo małym nakładem finansowym zaaranżujemy kanapę lub łóżko wymieniając poduszki i drobne dodatki. Odrobina chęci i kilka fachowych wskazówek pozwolą własnoręcznie stworzyć ozdobne poszewki na poduszki.

Odpłatność 20 zł/os.

Ilość miejsc ograniczona. Materiały plastyczne wliczone są w cenę warsztatów.

Zapisy: edyta.machul@gmail.com

Bilety: kasa CSE Światowid, informacje tel. 55 611 20 65

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185075

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.