Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.04.2013 15:53 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Rowerem pojedziemy wzdłuż granicy z Rosją

Coraz bliżej do powstania trasy rowerowej, która połączy regiony Polski Wschodniej. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił przetarg na dokumentację projektową szlaku w powiatach kętrzyńskim, węgorzewskim i gołdapskim.

 

 
Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, wykonawca dokumentacji będzie miał za zadanie: zweryfikować przebieg trasy rowerowej zaproponowany w studium wykonalności, przygotować pełną dokumentację techniczną inwestycji, a także uzyskać niezbędne uzgodnienia i pozwolenia.
 
"Chodzi nie tylko o prace budowlane na trasie, ale też o powstanie Miejsc Obsługi Rowerzystów oraz odpowiednie oznakowanie. Jest to trzeci i ostatni przetarg tego typu w naszym regionie. Wcześniejsze dotyczyły powiatów bartoszyckiego i lidzbarskiego oraz braniewskiego i elbląskiego oraz samego Elbląga" - czytamy w komunikacie prasowym.
 
W lipcu ubiegłego roku marszałek Jacek Protas jako pierwszy podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację projektu. W listopadzie Zarząd województwa zawarł umowy partnerskie z lokalnymi samorządami, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, a także Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie i Białymstoku oraz Nadleśnictwem Elbląg.
 
„"Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójny szlak  biegnący przez województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Będzie on przeprowadzony przez atrakcyjne obszary m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne. W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych oraz utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku" - przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8774025

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.