Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.03.2013 15:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesłana. Placówka:Galeria Zum- Krystyna Olechnowicz
Kobiece paradoksy

W środę, 6 marca, o godz. 18.00  w Galerii Zum odbędzie się  wernisaż wystawy fotografii Natalii Rodziewicz Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w. Wstęp wolny.

Natalia Rodziewicz ukończyła Sopockie Szkoły Fotografii z tytułem Plastyk-Fotografik. Mieszka i pracuje w Elblągu. 

Mówi o sobie: Po raz pierwszy odkryłam moją miłość do fotografii, czyli rysowania za pomocą światła, gdy miałam 12 lat. Z początku fotografowałam jedynie naturę, czyli rejestrowałam realia życia takimi, jakimi są; dopiero potem zrozumiałam istotę tej dziedziny artystycznej, dzięki której zamiast kopiować życie, zaczęłam rzeźbić za pomocą nowoczesnych narzędzi obrazy, które tworzą się w mojej głowie. Stałam się twórcą, a odeszłam od bycia tworzywem.

Jej poglądy na fotografie idealnie odwzorowują cytaty Duane Michals, Joanny Helander oraz Joanny Marii Rybczyńskiej: Myślę, że fotografie powinny prowokować i nie pokazywać tego, co jest już znane. Nie wymaga ani wielkiej siły ani magii odtworzenie czyjejś twarzy na zdjęciu. Magią jest postrzeganie ludzi w zupełnie nowy sposób. – mówił Michals, Helander podkreślała: Podstawy natury technicznej łatwo jest opanować, a tak naprawdę chodzi o działanie twórcze. Zaś Joanna Rybczyńska radzi: Przykazanie dla fotografów i innych twórców: nie pożyczaj duszy od innego artysty, choćby nie wiem jak ci się spodobała, ponieważ w tym samym momencie stracisz swoją duszę, która jest źródłem wyjątkowości tego, co robisz.

Fotografia to dla artystki narzędzie, dzięki któremu zamiast odwzorowywać rzeczywistość - kreuje ją według indywidualnych zasad.

- Fotografia potrafi połączyć dwa odmienne światy - duchowy i materialny tworząc przez to świat artystyczny, czyli serca. Jego dzikość, namiętność i pasje, które wyrażają się poprzez nasz umysł i ciało – dodaje Natalia Rodziewicz. - Moją największą pasją jest oczywiście sztuka, a konkretniej fotografia - to potrzeba mojej duszy, czyli serca.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie pokaz i prezentacja luksusowych świec oraz asortymentu do dekoracji wnętrz światowej marki PartyLite.

Wernisaż wystawy Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w. odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 w galerii Zum przy ul. Kowalskiej 3-5/d w Elblągu.

Wystawa czynna do 10 kwietnia. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184094

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.