Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.03.2013 12:06 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Lekcje plastyczne

W szkole, na lekcjach plastyki, w liceum na wiedzy o kulturze, czy nawet w szkołach wyższych na odpowiednich zajęciach rzadko jest możliwość pracy w glinie, szkle czy przy batikach. W tych technikach można za to tworzyć w pracowniach Światowida, stąd pomysł na lekcje plastyczne poza szkołą – w ośrodku kultury.

W czwartek, 14 lutego, odbyła się  lekcja plastyczna dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej, części Zespołu Szkół Akademickich przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Pierwszoklasiści wybrali lepienie prac w białej glinie ceramicznej, w której tworzyli po raz pierwszy.

- Mamy świetnie wyposażone pracownie i nie chcemy żeby stały puste, od lat przykładamy ogromną wagę do edukacji artystycznej dzieci, młodzieży ale także dorosłych zwykle robimy to na zajęciach popołudniowych w formie kursów i sekcji – mówi Ewa Bednarska – Siwlewicz, instruktor plastyki w CSE Światowid. – Od pewnego czasu staramy się również ściśle współpracować ze szkołami, wspomagać je w edukacji artystycznej, czemu służył m.in. projekt Kręgi kultury.  

Ciekawe scenariusze lekcji, które wkrótce będą dostępne na platformie e-learningowej w portalu społecznościowym eKulturalni, pracownie, które są wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz materiały plastyczne, a także instruktorzy, którzy mają nie tylko wykształcenie pedagogiczne, ale także artystyczne – to wszystko oferuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Kolejna lekcja plastyczna odbędzie się w środę, 6 marca. Uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu będą pracować w technice batiku, czyli będą malowali woskiem tkaniny.

Szczegółowe informacje: www.swiatowid.elblag.pl. Kontakt telefoniczny – 55 611 20 65 lub e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184138

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.