Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.02.2013 13:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Galeria Upominku

Przy wejściu do Centrum Spotkań Europejskich Światowid powstała niewielka wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych. Prezentowane są na niej oryginalne prace ze szkła, ceramiki, graficzne czy malarskie, które można kupić w kasie CSE. 

W Światowidzie powstała  Galeria Upominku. Znajduje się tuż przy wejściu, można w niej  nabyć przede wszystkim prace uczestników sekcji, przychodzących do pracowni szkła artystycznego i ceramiki w CSE Światowid. Są to przedmioty wykonane w technice szkła stapianego, fusingu, witrażu, mozaiki szklanej, ceramiki i batiku, ale również malarstwa czy grafiki.

- Materiał twórczy jest bardzo różnorodny, czasami jest to niepotrzebne szkło, kolorowe butelkito artystyczny recykling, nadajemy starym przedmiotom "nowe życie” – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE.  - Stworzone prace są wykonane przez uczestników zajęc w różnym wieku, każda z prac jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

Są ceramiczne figurki, rzeźby, szklane zegary i patery – starannie wykonane, w niezwykłych połączeniach kolorystycznych – mogą stanowić ciekawe elementy dekoracyjne.  Wkrótce w Galerii Upominku zagości również ręcznie wykonana biżuteria. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac będą przeznaczone na materiały plastyczne dla uczestników sekcji w Światowidzie.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184995

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.