Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.02.2013 14:00 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzea Autor:AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Kto pokieruje muzeum?

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkurs na nowego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Kandydaci mogą się zgłaszać do 2 kwietnia.

Do konkursu mogą przystąpić osoby z wyższym wykształceniem i tytułem magistra - preferowani będą historycy, archeolodzy, etnolodzy i kulturoznawcy. Samorząd oczekuje, że kandydaci będą mieli na swoim koncie podyplomowe studia z zarządzania, ekonomii, humanistyki lub muzealnictwa. Wśród warunków jest również co najmniej 5- letni staż pracy w instytucjach kultury, w tym minimum 3-letni staż kierowniczy oraz "znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych, w tym z Unii Europejskiej na działalność kulturalną".

 
Osoby, które zamierzają stanąć do konkursu, będą musiały przedstawić m.in. pisemną koncepcję funkcjonowania Muzeum Warmii i Mazur. Ma ona zawierać wizje "nowej misji i celów strategicznych, opisy: optymalizacji pracy i zatrudnienia, gospodarowania środkami finansowymi, efektywnego wykorzystania bazy lokalowej i wykorzystania zasobów muzealnych, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia roli oddziałów muzeum i współpracy z samorządami terytorialnymi województwa warmińsko–mazurskiego oraz innymi podmiotami ze sfery publicznej i niepublicznej, w tym organizacjami pozarządowymi".
 
- Chcemy, żeby muzeum stało się otwarte i nowoczesne, żeby spełniało wymogi działalności kulturalnej na miarę XXI wieku – mówi Anna Wasilewska z Zarządu województwa. – Liczymy, że powtórzy się scenariusz jak w konkursie na nowego dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego, w którym procedurę pozytywnie przeszło kilkanaście znakomitych kandydatur z całej Polski, a także z zagranicy. Filharmonia stała się dzięki temu sztandarową instytucją kultury nie tylko na Warmii i Mazurach.
 
Dokumenty należy składać do 2 kwietnia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Departament Kultury i Edukacji, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, z dopiskiem "Konkurs na stanowisko Dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie”. 
 
"Kandydata na stanowisko dyrektora wyłoni komisja konkursowa. W myśl ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej w skład komisji wejdzie trzech przedstawicieli samorządu województwa, po dwóch przedstawicieli: ministra kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zakładowych organizacji związkowych, stowarzyszeń zawodowych lub twórczych i Rady Muzeum. (...) Organizator przed powołaniem dyrektora zawiera z nim odrębną umowę, w której strony określają warunki organizacyjno-finansowe działalności instytucji kultury oraz program jej działania" - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. 
 
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11177391

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.