Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Kowno bliżej Warmii i Mazur

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i litewski Rejon Kowieński będą bliżej współpracować w sprawach kultury i gospodarki - wczoraj rozmawiali o tym marszałek Jacek Protas oraz mer Kowna Valerijus Makúnas.

- W lipcu ubiegłego roku w Kownie pokazaliśmy wystawę Grunwald-Art. Obrazy można było oglądać w Czerwonym Dworze, w wyjątkowym miejscu historycznie i współcześnie, w którym dzięki wsparciu Unii Europejskiej udało się stworzyć wymarzone warunki do spotkań i działań artystycznych – przypomina marszałek Jacek Protas. – Polska ma liczne i serdeczne relacje z Litwą, na wielu poziomach i w wielu wymiarach, także tych najważniejszych – historycznych, społecznych, rodzinnych, sentymentalnych, dlatego cieszę się, że będziemy mogli rozszerzyć współpracę również na poziomie regionalnym.

W 2012 roku Litwini byli gośćmi IV Forum Gospodarczego Rynków Bałtyckich i Wschodnich w Lidzbarku Warmińskim i zamierzają - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie - skorzystać z zaproszenia na to wydarzenie w tym roku. Na polu gospodarczym chcą współpracować ze sobą regionalne browary.

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem planuje ożywić plenery malarskie Grunwald-Art i aranżować przy ich okazji festiwale rycerskie, które na przemian odbywałyby się na Polach Grunwaldzkich oraz w rejonie Kowna. Z kolei Wojewódzka Biblioteka Publiczna chce wymieniać się z Litwinami zbiorami i udostępniać rzadkie publikacje. Strona litewska, dodaje biuro prasowe, jest też zainteresowana przystąpieniem do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10179656

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.