Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.01.2013 13:05 Miasto:Grunwald Kategoria:Turystyka Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
Zimowa rejza na Grunwald i zamek w Nidzicy
fot. archiwum
fot. archiwum (fot. Agnieszka Jarzębska)

To coś dla tych, którzy lubią historię, zimę i zabawę na świeżym powietrzu. Już jutro i w sobotę, 1 i 2 lutego, odbędzie się III Zimowa rejza na Grunwald i zamek w Nidzicy. W programie kulig, turnieje rycerskie i ognisko. A 10 lutego - zwiedzanie Pól Grunwaldu na nartach biegowych.

Historyczne Pola Grunwaldu warto odwiedzić nie tylko latem. Jutro będzie je można podziwiać jadąc wozem (godz. 15.30). O godz. 16 zacznie się rycerski turniej bojowy na miecz i puklerz, a o godz. 17 - ognisko z pokazem tańca ognia (ciepłe napoje i posiłki będzie można kupić na miejscu) i konkursami przy muzyce zespołu Bilans. Tego dnia wstęp do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem będzie bezpłatny.

Sobotnia część imprezy będzie na zamku krzyżackim w Nidzicy. O godz. 13 ruszy turniej bojowy na miecz jednoręczny i tarcze, o godz. 14.30 - turniej łuczniczy, a o godz. 15 - bohurt - starcie przedstawicieli bractw rycerskich. Całość zakończy wręczenie nagród (sala rycerska, godz. 17).

Z powodu pogody program może ulec zmianie. Bieżące informacje są na stronie: muzeumgrunwald.pl; email: historia@muzeumgrunwald.pl, tel. 89 647 22 27.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Nidzicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich, Zachodnio-mazurskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubawskiej, Dom Gościnny Stara Szkoła.

Tymczasem w kolejną niedzielę, 10 lutego, w południe będzie można zwiedzić Pola Grunwaldu na nartach biegowych. Początkujących narciarzy - turystów do przemierzenia trasy przygotuje instruktor narciarski ze Starej Szkoły. Zapisy na wypożyczenie nart pod numerem tel.: 89 647 15 23.

- Na wszystkich turystów - narciarzy będzie czekać herbata i kiełbaska z ogniska - zachęcają organizatorzy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726191

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.