Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Galeria Jednego Obrazu

Miejskie Ogrodnictwo - praca poznańskiej kuratorki i artystki intermedialnej Joanny Tekli Woźniak to najnowsza propozycja olsztyńskiej Galerii Jednego Obrazu.

Joanna Tekla Woźniak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem na wydziale edukacji artystycznej - kierunek: krytyka i promocja sztuki oraz na wydziale komunikacji multimedialnej - kierunek: intermedia - 2006) oraz Glasgow School of Art, w której uzyskała dyplom Master of Research in Creative Practices (2008). W latach 2004-2005 była związana z Dartington College of Arts w Totnes w Wielkiej Brytanii; finalistka konkursu im. Marii Dokowicz na najlepsze dyplomy 2006 roku w ASP w Poznaniu - nagroda galerii ON w Poznaniu. W 2011 roku była stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Autorka Miejskiego Ogrodnictwa zajmuje się krytyką artystyczną i promocją sztuki współczesnej, w szczególności w zakresie nowych mediów, praktyk partycypacyjnych i performance. Od kilku miesięcy mieszka i pracuje w Olsztynie - w instytucie sztuk pięknych wydziału sztuki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Podejmuje m.in. działania w zakresie wideo, fotografii, widowisk i instalacji przestrzennych.

Interesują ją, informują organizatorzy wystawy, przede wszystkim interdyscyplinarne działania na granicy rysunku, poezji, malarstwa i teatru. Joanna Tekla Woźniak ma również doświadczenie w organizacji wystaw, eventów, konferencji, festiwali, koordynacji i prowadzeniu zajęć edukacyjnych oraz arteterapuetycznych dla dzieci i dorosłych.

Wernisaż w olsztyńskim zamku jest jutro - we wtorek, 29 stycznia, o godz. 18. Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185030

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.