Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.01.2013 14:42 Miasto:Pranie Kategoria:Książka Prasa Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu
Dla kogo Orfeusz?

Do 15 lutego można zgłaszać kandydatury do Orfeusza - Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom 2012 roku. 

Nagroda Orfeusza została po raz pierwszy przyznana w ubiegłym roku. Relację filmową na ten temat znajdziesz tutaj.

Kandydatów mogą zgłaszać wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury, organizacje i stowarzyszenia twórcze oraz media o charakterze literackim. Warunkiem jest aby tomik został napisany w języku polskim przez żyjącego autora i wydany w naszym kraju, między 1 stycznia a 31 grudnia 2012 roku (wyłącznie pierwsze wydanie).

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko autora, tytuł i rok publikacji, nazwę, adres i dane kontaktowe (numer telefonu, ewentualnie adres email) osoby lub instytucji zgłaszającej. Do listu przewodniego należy dołączyć sześć egzemplarzy proponowanego tytułu i przesłać to wszystko do 15 lutego na adres sekretarza jury: Wojciech Kass, Muzeum K. I. Gałczyńskiego, Pranie 1, 12-220 Ruciane - Nida z dopiskiem „Orfeusz” lub „Orfeusz Mazurski”.

Spośród nadesłanych książek jurorzy: Tomasz Burek, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Ligęza, Feliks Netz i Jan Stolarczyk (przewodniczący) wybierze dwadzieścia, które otrzymają nominacje, a następnie pięć, które znajdą się w ścisłym finale.

A nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: ogólnopolskiej (statuetka i 20 tys. zł) i regionalnej - Orfeusza Mazurskiego może otrzymać autor pochodzący z Polski północno-wschodniej: z Warmii, Mazur oraz Suwalszczyzny (statuetka i 5 tys. zł). Finał konkursu nastąpi w czasie gali w Leśniczówce w Praniu.

Honorowymi patronami przedsięwzięcia są: minister kultury i dziedzictwa narodowego, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz polski oddział Pen Clubu.

Więcej informacji na stronie: orfeusz-nagroda.pl .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11592
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9919046

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.