Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.01.2013 13:53 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ferie w Światowidzie

Ferie zimowe to dla rodziców wyzwanie. Jeszcze zanim się zaczną, trzeba znaleźć dla dzieci ciekawe zajęcia, aby nie spędziły całego zimowego wypoczynku w domu. Światowid ma dla nich kilka propozycji. 

Zajęcia plastyczne Hura! Kultura, warsztaty plastyczne Kukiełkowo i warsztaty teatralne – Za siedmioma ULICZKAMI i siedmioma BLOKAMI było sobie królestwo… to oferta przygotowana przez Dział Edukacji Kulturalnej w Światowidzie. Z kolei Kino Światowid przygotowało dopołudniowe seanse w trakcie których świetnie bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Centrum Tańca PROMYK postawiło na ofertę skierowaną do najmłodszych tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR.

Kino Światowid ma dla dzieci dwie propozycje – animację Ralph Demolka,  w wersji zarówno 3D jak i 2D, którą będzie można obejrzeć od 18 do 31 stycznia. A także pełną przygód i niezwykłego poczucia humoru bajkę Zambezia. Zambezia to imponująca ptasia metropolia, która leży w samym sercu Afryki. Młody sokół, skuszony obietnicą sławy, opuszcza rodzinną dżunglę, by - wbrew woli strachliwego ojca - odwiedzić stolicę pierzastych i przystąpić do prestiżowej eskadry myśliwców, szkolonych do patrolowania nieba nad Zambezią.

Bohaterem animacji Ralph Demolka jest osiłkowaty Ralph, który na co dzień jest czarnym charakterem w grze wideo. Jednak w głębi duszy Ralph to miły i ciepły facet, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera.

Tradycyjnie w Światowidzie można również wziąć udział w zajęciach plastycznych i teatralnych, przygotowanych specjalnie na czas ferii. Wszystkie zajęcia mają walory edukacyjne, ale są one połączone z dużą dawką dobrej zabawy.

HURA! KULTURA- zimowe warsztaty artystyczne dla dzieci  to cykl pięciu spotkań trwających po trzy godziny. Podczas nich dzieci, za pomocą artystycznych działań, zainspirowane rozmaitymi przykładami ze świata sztuki, kultury… oraz przyrody wykreują własną, dziecięcą planetę. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie idealnego dziecięcego świata na miarę możliwości i fantazji małych konstruktorów. Wykreowana w ciągu pięciu dni planeta mieszcząca się w Galerii NOBILIS dostępna będzie dla zwiedzających do końca ferii zimowych. Zajęcia poprowadzi Helena Wojciechowska.

 Kukiełkowo to zajęcia, w trakcie których dzieci do przeczytanych wcześniej opowiadań, będą tworzyły postaci-kukiełki. Kukiełki powstawać będą w różnych materiałach, każdego dnia ferii będą inne, a wśród nich np. tkaniny, ceramika, batik czy kolaż. Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska – Siwilewicz.

Za siedmioma ULICZKAMI i siedmioma BLOKAMI było sobie królestwo… to cykl teatralny, na który Światowid zaprasza uczniów szkół podstawowych.

- Zainspirowani klasycznymi bajkami będziemy je teatralnie przekręcać i zmieniać, i uwspółcześniać, żeby powiedziały o tym, co nas gryzie i co my mamy ochotę powiedzieć. A na koniec zagramy na scenie spektakl o królestwie, które być może jest gdzieś ukryte za siedmioma uliczkami i siedmioma blokami – mówi pomysłodawczyni zajęć, instruktor teatralny Edyta Machul.

Szczegóły wszystkich zajęć dostępne są na stronie internetowej: www.swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184188

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.