Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.12.2012 08:58 Miasto:Olsztyn Kategoria:Społeczeństwo Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Biblioteki z klimatem

Finał konkursu Biblioteka z dobrym klimatem społecznym i ważne rozmowy o publicznych książnicach - dziś w Olsztynie odbędzie się III Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteki na Warmii i Mazurach zmieniają się, mają nowe propozycje dla czytelników i coraz lepszą infrastrukturę. Powstają też lokalne koalicje na rzecz bibliotek i czytelnictwa. Doroczna konferencja to okazja do rozmowy o tym, co udało się zrobić, o planach i problemach. W czasie sesji w Urzędzie Wojewódzkim zostanie również rozstrzygnięta druga edycja konkursu Biblioteka z dobrym klimatem społecznym adresowanego do gminnych koalicji z terenu województwa.
 
- W naszym regionie działa ponad 300 bibliotek, z ich usług korzysta blisko 400 tysięcy osób. Konkurs promuje najciekawsze inicjatywy dla mieszkańców - mówi Renata Pietrulewicz, koordynatorka Regionalnego Programu Rozwoju Bibliotek z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Konferencję rozpoczną prezentacje stoisk pod hasłem Oddam pomysł w dobre ręce. Swoje dokonania i sprawdzone pomysły na działania zaprezentuje dwanaście bibliotek. Następnie wspólnie zastanowimy się komu potrzebne są biblioteki publiczne. Punktem wyjścia do dyskusji jest ogólnopolski raport Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Po co Polakom biblioteki?. W czasie spotkania zostaną również wręczone wyróżnienia dla bibliotek, które uzyskały wysokie noty w Rankingu Bibliotek dziennika Rzeczypospolita.

Początek o godz. 10.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11177203

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.