Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.10.2012 11:57 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesłana - Aleksandra Buła, ZG Placówka:Biblioteka Elbląska
To będzie bardzo literacka jesień

Od początku października w Bibliotece Elbląskiej realizowany jest projekt pod nazwą Elbląska Jesień Literacka. Warsztaty, spotkania z autorami, sztuki teatralne, konkursy i inne literackie przedsięwzięcia dla młodszych i dorosłych sprawią, że jesień tego roku nie będzie nudna.

W ramach Elbląskiej Jesieni Literackiej odbyło się już spotkanie z Elżbietą Olszewską z Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom, która wygłosiła dwa wykłady: Wychowanie przez czytanie i Nauczanie wartości. Poza tym dzieci i dorośli uczestniczyli w pokazie i warsztatach sztuki opowiadania i prowadzonych przez Michała Malinowskiego.

A jeszcze w planach?

W piątek, 12 października, młodzi adepci pisania wezmą udział w warsztatach krytyczno-literackich ze znaną krytyczką Martą Mizuro. Może podczas warsztatów narodzi się nowy dziennikarski talent? Gimnazjaliści mogą zapisywać się już na warsztaty tworzenia komiksu z Jackiem Frąsiem. Te odbędą się już w piątek 19 października. Tydzień później z wielbicielami swojej twórczości spotka się w bibliotece autor Weisera Dawidka Paweł Huelle. Natomiast w ostatni poniedziałek października najmłodsi będą mogli przyjść na niezwykle barwne przedstawienie pt. Książeczka-bajeczka w wykonaniu Studia Teatralnego BLUM z Poznania.

Pełen atrakcji będzie również listopad. Znajdzie się coś dla każdej grupy wiekowej. W poniedziałek, 12 listopada odbędzie się z Grzegorzem Kasdepke - autorem Kacperiady, Kuby i Buby, Detektywa Pozytywki i wielu innych uwielbianych przez dzieci książek.

Młodzież będzie mogła spotkać się w środę, 21 listopada, z Marcinem Szczygielskim - autorem książek skierowanych do młodego odbiorcy, takich jak Omega, Czarny Młyn, Za niebieskimi drzwiami. Talent dziennikarski młodzież gimnazjalna będzie mogła szkolić na warsztatach pod okiem Krzysztofa Petka, którego mieliśmy okazję poznać całkiem niedawno z nieco innej strony podczas Nocy detektywów

15 listopada (czwartek) z czytelnikami swoich reportaży spotka się Jacek Hugo-Bader - autor cenionych w kraju i na świecie książek: Biała gorączka, W rajskiej dolinie wśród zielska, Dzienniki kołymskie.

Również w listopadzie (termin wkrótce) dla miłośników poezji odbędzie się spotkanie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim - poetą, laureatem Nagrody Literackiej Nike z roku 2009 za tom poetycki Piosenka o zależnościach i uzależnieniach.

***

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie internetowej www.bibliotekaelblaska.pl i na blogu projektu: http://literackajesien.blox.pl/html

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403572

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.