Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.10.2012 03:45 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Młodzi w kręgu kultury - posłuchaj!
W programie uczestniczą 4 szkoły z Elbląga i szkoła z Ornety...
W programie uczestniczą 4 szkoły z Elbląga i szkoła z Ornety...

Wykłady i warsztaty artystyczne, spotkania z twórcami, wystawa, happening i wyjazd do galerii oraz muzeów w Trójmieście - z tych propozycji bezpłatnie skorzystają uczniowie z Elbląga i Ornety. Wszystko dzięki projektowi Kręgi kultury, który ruszył w elbląskim Światowidzie.

W projekcie bierze udział pięć szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół Technicznych i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu oraz Gimnazjum nr 2 w Ornecie.

Do końca listopada około 150 uczniów tych placówek zdobędzie nową wiedzę i umiejętności w czasie różnego rodzaju zajęć z zakresu edukacji artystycznej, które będą prowadzone zarówno w szkołach, jak i w pracowniach Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Zajęcia dopasowano do potrzeb szkół. I tak np. w Zespole Szkół Technicznych będą to m.in. warsztaty tworzenia lamp i instalacji świetlnych oraz scenografii i elementów przestrzennych, a w gimnazjum w Ornecie - m.in. warsztaty ceramiczne oraz kaligrafii i kształtowania papieru. Młodzi ludzie poznają tradycyjne i współczesne trendy oraz kierunki w sztuce. Nauka będzie odbywać się pod okiem instruktorów plastyki ze Światowida, a także artystów profesjonalnych.

Zaplanowano też spotkania z twórcami ludowymi i pokazy materiałów filmowych na temat sztuki ludowej w regionie, akcję happeningową, wystawy prac czy wyjazd wszystkich grup do galerii i muzeów w Gdańsku i Sopocie. W ramach projektu powstanie także 18 scenariuszy zajęć z edukacji artystycznej, które zostaną opublikowane na platformie e-learningowej w internecie.

Warto podkreślić, że projekt Kręgi kultury znalazł się na 7. miejscu wśród 274 wniosków, które  ubiegały się o dofinansowanie z programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+. Edukacja Artystyczna. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 52,5 tys. zł..

- Celem jest wsparcie szkół w edukacji artystycznej w kontekście nowej podstawy programowej, a także nawiązanie bliższej, partnerskiej współpracy szkół i naszego ośrodka kultury - podkreśla autorka projektu Teresa Miłoszewska ze Światowida:

This text will be replaced

Krystyna Miezio, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu:

This text will be replaced

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185050

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.