Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.10.2012 01:56 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja, J.K.-D. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W rytmie - zobacz!

Od 2 października w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu można oglądać wystawę prac Justyny Grzebieniowskiej zatytułowaną W rytmie.

Artystka pochodzi z Gdańska, w Toruniu kończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, gdzie od 2004 roku pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych.

Wystawę, którą oglądać można w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE, stanowią wielkoformatowe obrazy tworzone autorską techniką, dla których inspiracją była muzyka i taniec.

Jak mówi Justyna Grzebieniowska na płótnie tworzy własne choreografie inspirowane różnymi stylami tańców.

- Postać w ruchu , taniec, fascynuje mnie od dawna, to głównie człowiekowi i fascynacji tańcem, sobie i swoim najgłębszym marzeniom poświęcam ten cykl. Świat choreografii przenoszę w świat malarstwa - mówi.

Profesor Jan Pręgowski, u którego z wyróżnieniem  uzyskała dyplom w 2000 roku twierdzi, że malarstwo Justyny Grzebieniowskiej ma siłę nieodpartego przekonania, że jako dziedzina sztuki jest wartością samą w sobie. Dlatego warto poddać się ekspresji jego przekazu - warto poddać się wrażeniu, że jego proste i wzniosłe zarazem emocje odwołują się do wartości uniwersalnych.

To jedna z wystaw, które zostaną zaprezentowane w ramach 13 edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

- Autorka śledziła rozwój tańca, od tańca ludów pierwotnych do tańca nowoczesnego, podróżowała w świat różnych epok i poznawała tańce z różnych stron świata - mówi kurator wystawy Helena Wojciechowska.

W hali Centrum Sportowo - Biznesowego, w której odbywa się festiwal, będzie można również zobaczyć wystawę zdjęć tanecznych. Tegoroczny Baltic Cup  potrwa od 19 do 21 października. Sponsorem głównym wydarzenia jest Grupa LOTOS.

 

This text will be replaced

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11455
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9198956

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.