Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.10.2012 02:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Etnografia Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Biblioteka Elbląska
Kapelusz opowieści
Michał Malinowski, fot.: mat. prasowe BE
Michał Malinowski, fot.: mat. prasowe BE

Michał Malinowski, znany storyteller - opowiadacz, podróżnik i twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przyjedzie w najbliższy czwartek, 4 października, do Elbląga. Na pokaz sztuki opowiadania Kapelusz opowieści wstęp jest wolny.

Na świecie i w Polsce sztuka opowiadania - ustnego przekazu baśni, bajek, legend czy autorskich opowieści - przeżywa renesans. Odbywają się prezentacje, warsztaty i festiwale opowieści...

Michał Malinowski należy do czołówki polskich storytellerów. Jest pedagogiem, pisarzem i podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA (wydział folkloru i mitologii Harvard University). Stworzył Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie / Konstancinie Jeziornej pod Warszawą; organizuje przedsięwzięcia promujące sztukę opowiadania historii.

"Michał Malinowski prowadzi rozległe badania etnograficzne w Polsce i na świecie. Jest autorem książki Polish Folklore and Folktales, która otrzymała Nagrodę AESOP Accolade, przyznaną przez American Folklore Association. W latach 2007-2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy Amadou Hampate Ba, jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku" - przypominają organizatorzy elbląskiej wizyty storytellera.

Pokaz Kapelusz opowieści jest adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

"Ze swoim bogatym, barwnym doświadczeniem i znajomością pracy z dziećmi artysta tworzy niezapomniane, magiczne opowieści, korzystając z folkloru ludowego, tradycyjnych przekazów oraz własnej wyobraźni" - czytamy w komunikacie prasowym.

Spotkanie odbędzie się w Sali U św. Ducha Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7. Początek o godz. 17.

Wydarzenie to część projektu Elbląska Jesień Literacka, dofinansowanego przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego.

***

Sztukę storytellingu uprawia także np. stowarzyszenie Grupa Studnia O.. Zobacz archiwalny materiał filmowy Pruska opowieść.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11890
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10758322

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.