Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.09.2012 02:03 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:ZG Placówka:Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Specjalny weekend dla seniorów

Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą -  pod takim hasłem obywa się ogólnopolska akcja 60+kultura. W weekend  29 i 30 września, seniorzy będą mogli bezpłatnie, lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych w całym kraju.

W bierze udział ponad 170 ośrodków z całej Polski. Propozycje dla seniorów są różne - od bezpłatnego wejścia, do specjalnie zorganizowanych spotkań, wykładów, warsztatów i wycieczek z przewodnikami.

Dzięki temu programowi chcemy doprowadzić do tego, aby oferta kulturalna dla osób z grona 60+ była bardziej zwarta, przyjazna, łatwiejsza do pokazania i scalająca doświadczenia z wielu województw - podkreśla Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Akcja 60+Kultura jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Zachęcamy naszych dojrzałych czytelników do korzystania z ofert w ramach akcji 60+kultura, a  młodszych namawiamy, by wspomnieli o niej swoim rodzicom bądź dziadkom. W załączniku (po prawej stronie tego artykułu) prezentujemy listę atrakcji w województwie warmińsko - mazurskim. A są to między innymi spektakle teatralne, seanse filmowe, wernisaże czy warsztaty.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404940

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.