Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.09.2012 03:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:ZG, inf. nadesłana - Aleksandra Buła Placówka:Biblioteka Elbląska
Elbląskie Forum Kulturoznawcze

Od przybytku głowa boli. Kultura nadmiaru w czasach niedomiaru - pod takim hasłem od 26 do 28 września odbędzie się tegoroczne Elbląskie Forum Kulturoznawcze. Wstęp na wszystkie spotkania w ramach forum jest wolny.

Wydarzenie organizowane jest przez  Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida,  Tygodnik Polityka, Instytut Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i  Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa. Tegoroczne Forum z hasłem Od przybytku głowa boli. Kultura nadmiaru w czasach niedomiaru stanowi kontynuację i rozwinięcie cyklu konferencji kulturoznawczych: Moda na obciach, czyli co Polacy robią z kulturą popularną oraz Codzienność kręci. Kultura codzienności, codzienność kultury, które odbyły się w Elblągu w latach 2008 i 2010.

W ramach Forum, podczas sesji wykładowych i paneli dyskusyjnych zaproszenie goście i uczestnicy poszukiwać będą odpowiedzi na pytania dotyczące zjawiska nadmiaru (słów, dźwięków, obrazów, znaków, przedmiotów, informacji itp.) w kulturze, a także analizować sposoby i strategie radzenia sobie z tym zjawiskiem zarówno na poziomie indywidualnym, jak i instytucjonalnym - ze szczególnym uwzględnieniem instytucji kultury.

Wykłady i dyskusji poprowadzą wybitni eksperci z różnych dziedzin - kulturoznawcy, medioznawcy, filozofowie, językoznawcy, socjologowie, dziennikarze i publicyści.

Forum będzie miało charakter interdyscyplinarny i otwarty, pozwalający na wielopłaszczyznowe potraktowanie omawianej problematyki, tak aby umożliwić jak najszerszą wymianę doświadczeń oraz odkrycie perspektyw i punktów widzenia przydatnych zarówno naukom społecznym i humanistyce, jak i codziennej praktyce osób kreujących życie kulturalne w Polsce.

Dokładny program Forum wraz z nazwiskami gości prowadzących poszczególne wykłady czy panele dyskusyjne, znajdują się w pliku dołącząnym do tego artykułu, po jego prawej stronie.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400134

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.