Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.09.2012 10:20 Kategoria:Taniec Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Mistrzowie Polski Formacji Tanecznych
Fot. Włodzimierz Wawro
Fot. Włodzimierz Wawro

Dwadzieścia zespołów walczyło wczoraj na 29. Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Siemanowicach Śląskich. Elbląscy tancerze zajęli I i II miejsce.

Na mistrzostwach zaprezentowały się formacje standardowe oraz latynoamerykańskie w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.

Najlepszymi zespołami w tańcu standardowym w kategorii powyżej 15 lat okazały się formacje z Elbląga - LOTOS JANTAR i JANTAR. Trzecia lokata należała do KADRYLA z Białegostoku, czwarta do FANTANA z Kraśnika.

Na portalu tanecznym Twist Service oglądać można było bezpośrednią relację z Mistrzostw Polski PTT i FTS Formacji Tanecznych w Siemianowicach Śląskich. Jak informował prowadzący ją Szymon Patrylak w standardzie formacja LOTOS JANTAR poza zasięgiem konkurencji. Było widać, że parkiet w Siemianowicach jest zdecydowanie za mały jak na ich możliwości. Mniejszy JANTAR zaliczył ładny debiut w tej kategorii (www.twistservice.pl).

Młodsza formacja z Elbląga o 2 miejsce walczyła z KADRYLEM. Obie elbląskie drużyny rywalizowały w tej samej kategorii wiekowej, powyżej 15 lat, jak zawsze w stylu standardowym i zajęły... dwa najwyższe miejsca, zdobywając tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski.

Najpierw jednak elblążan czekała żmudna i długa droga. Tancerze wyjechali w piątek o godzinie 9 rano i na Śląsk jechali ponad 11 godzin. Po przyjeździe obie formacje czekały próby parkietu i przygotowania. Dziewczyny z JANTAR Elbląg czesały się do 4 rano. Brak snu, długa droga nie wpłynęły jednak na jakość występów i oba zespoły na parkiecie spisały się na medal.

Formacja LOTOS JANTAR zaprezentowała się w znanym już programie Tribute to Michael Jackson, tym układem tancerze zdobyli w 2010 roku tytuł Mistrza Świata, a w roku 2011 wytańczyli Wicemistrza Świata. Tym razem po raz osiemnaty wytańczyli Mistrzostwo Polski. Jednak układ przeszedł kilka modyfikacji dlatego nawet fanów formacji może zaskakiwać.

Trener, Antoni Czyżyk mówi, że wszystkie założenia zostały zrealizowane i jest zadowolony z prób i finałów, a formacje latynoamerykańskie powinny uczyć się od elbląskiego zespołu realizowania zasad tańca formacyjnego.

Zdobywając najwyższe miejsce na podium formacja LOTOS-JANTAR nabyła prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Formacji Standardowych.

Równie pozytywnie Antoni Czyżyk wypowiada się o drugiej formacji JANTAR Elbląg.

- Młody zespół to duża dynamika, pozytywna energia, świeżość na parkiecie i determinacja - chwali zespół Antoni Czyżyk. - Tancerze wyszli na parkiet bez kompleksów i poszli na całość. Otrzymali od 6 sędziów II miejsce, od trzech sędziów - III. To naprawdę duży sukces. Tym bardziej, że pokonali wczoraj Formację KADRYL.

Formacja KADRYL z Białegostoku od 4 lat nie pozwalała odebrać sobie tytułu wicemistrza Polski. W ubiegłym 2011 roku uplasowała się też na 7 miejscu podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych.

- Młodzi spisali się bardzo dobrze - twierdzą starsi koledzy z LOTOS-JANTAR. - Formacja, z którą musieli stoczyć bój to dużo bardziej doświadczony zespół i świetni tancerze. Młodzi finał zatańczyli pięknie. Zdecydowanie mieli ciekawszą choreografię i muzykę niż konkurencja z Białegostoku.

Wszystko wskazuje na to, że w Elblągu rośnie nowe pokolenie Mistrzów tańca.

- LOTOS-JANTAR powoli przekazuje pałeczkę młodszym zawodnikom - dodaje Antoni Czyżyk. - Tancerze z JANTAR Elbląg uczą się od starszych kolegów profesjonalizmu, we wszystkim: tańcu, strojach, fryzurach.

Trenerom, tancerzom i ich rodzinom - gratulujemy!

Współorganizatorem udziału tancerzy LOTOS-JANTAR w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184255

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.