Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.08.2012 03:21 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Brak
W żagle wiatr!

Jutro na Zalewie Wiślanym zostaną rozegrane 55. Międzynarodowe Regaty Żeglarskie Fromborska Jesień. Tymczasem w miniony weekend elbląska załoga jachtu Strefa Ciszy 2 zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w czasie otwartych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w Gdyni.

Jak informuje Krzysztof Komorowski, w gdyńskich regatach wzięły udział załogi z całego wybrzeża. W ekipie Strefy Ciszy 2, która wystartowała w formule KWR, byli: Stanisław Bogdan Justyński, Janusz Justyński i Jacek Dziemidowicz.

- Warunki atmosferyczne z jednej strony utrudniały rywalizację, bo słaby wiatr wymagał od załóg maksymalnej koncentracji. Chwila nieuwagi kosztowała utratę cennego wiatru - mówi Bogdan Juszyński. - O wynikach rywalizacji zadecydowały wyścigi na krótkich dystansach. Zabrakło nam kilkanaście sekund. No cóż, przyszło uznać wyższość kolegów ze Szczecina z jachtu Orson. Gratulujemy. Przegraliśmy w pasjonującej, czystej, uczciwej walce - podsumowuje Janusz Justyński, armator Strefy Ciszy 2.

Patronat nad startem jachtu w mistrzostwach objęła elbląska Rada Miejska. W Gdyni Strefa Ciszy 2 używała spinakerów z herbami miasta oraz proporców Elbląga i zlotu pod hasłem Zalew wielkich możliwości.

- Gratuluję sukcesu załodze i jachtowi. Tym bardziej, że właśnie z tą załogą i na tym jachcie dwa lata temu wygraliśmy regaty o Puchar Trzech Marszałków, a w tym roku zajęliśmy drugie miejsce, rezygnując z walki, na rzecz udzielenia pomocy jachtowi, który w czasie sztormu złamał maszt - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Jerzy Wcisła, który żeglował ze zwycięską załogą. - Naszym celem był nie tylko udział w walce o medale, ale zapoznanie się z przebiegiem i organizacją takiej imprezy. Nie ukrywam, że naszym zamiarem jest wprowadzenie tej rangi przedsięwzięć na Zalew Wiślany.

Krzysztof Komorowski dodaje, że w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski wzięły udział także cztery inne jachty z naszego regionu: Facil, Antałek, Hobart i Aquarella.

Tymczasem na Zalewie Wiślanym okazja do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności nadarzy się już jutro. Uczestnicy 55. regat Fromborska Jesień będą, jak zawsze, cumować we Fromborku.

Dziś do godz. 19 przyjmowane są zgłoszenia chętnych (w klasach: jachtów kabinowych balastowych i balastowo - mieczowych; regulamin jest tutaj). Zapisać się będzie można także jutro, w godz. 7.30-8.30.

Na godz. 9.30 zaplanowano odprawę kapitanów, na godz. 10 - uroczyste otwarcie regat, zaś na godz. 11 - start do wyścigu.

Po regatach, o godz. 16, będzie żeglarskie ognisko, dwie godziny później - ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów, zaś o godz. 20 - występy muzyczne. Niedziela jest przeznaczona na zwiedzanie grodu Kopernika.

Organizatorzy: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Morski Klub Żeglarski Dal PTTK we Fromborku. Współorganizator: starostwo braniewskie. Patronat honorowy - burmistrz Braniewa.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747477

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.