Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.08.2012 09:37 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Preludium Elbląskich Nocy w Bażantarni

Jerzy Mamcarz, kompozytor i pieśniarz wywodzący się z Piwnicy pod Baranami wystąpi w najbliższą sobotę, 4 sierpnia, w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia w ramach Elbląskich Nocy.

Jerzy Mamcarz wykonuje recitale w pełni autorskie, sięga też po twórczość współczesnych polskich poetów. Jego koncerty to poetycko-satyryczny program autorski, osadzony w poetyce Jonasza Kofty i oparty na grze nastrojów.

- Za swoją działalność artystyczną uzyskał wiele znakomitych recenzji w prasie krajowej, a znawcy tego typu twórczości podkreślają, że potrafi wyjątkowo balansować pomiędzy sprzecznymi  nastrojami i łączyć nastrojową poezję z ironią i pure-nonsensem, co pozwala stworzyć znakomity kontakt z widzem - informuje Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, organizatora koncertu.

Recital Jerzego Mamcarza jest pierwszym z trzech koncertów, jakie odbędą się w ramach Elbląskich Nocy w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia. Organizatorzy zapraszają w soboty poprzedzające XVI edycję wydarzenia, czyli 4 sierpnia (Jerzy Mamcarz), 11 sierpnia (wystąpi Joanna Lewandowska-Zbudniewek) i 18 sierpnia (Jarosław Chojnacki).
Początek recitali o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy zapewniają, że koncert odbędzie się również w przypadku niesprzyjającej aury.

- W razie deszczu lub burz recital Jarzego Mamcarza zostanie przeniesiony do Klubu Muzycznego Mjazzga. Aby uzyskać informację o ostatecznym miejscu odbywania się imprezy widzowie, w sobotę 4 sierpnia, mogą dzwonić ok. 17.00 do kasy Centrum Spotkań Europejskich Światowid, pod nr tel. 55 611 20 76 - dodaje Edyta Jasiukiewicz.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185033

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.