Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.08.2012 11:07 Miasto:Mrągowo Kategoria:Muzyka Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Folkowe granie w Mrągowie
Zespół Dobroto wystąpi w Mrągowie w sobotę
Zespół Dobroto wystąpi w Mrągowie w sobotę

W Mrągowie w weekend posłuchasz muzyki folkowej i cygańskiej.

W sobotę, 4 sierpnia, odbędzie się ostatni z cyklu Letnich koncertów na deptaku. Wystąpi zespół Dobroto.

Jest to projekt Darii Pełeńskiej (skrzypce), Ewy Żołądek i Marty Hnat (śpiew), Marii Stępkowskiej (wokal, skrzypce), Roksany Kostyk (wokal, sopiłka, instrumenty perkusyjne), Przemysława Stępkowskiego (gitara, mandolina, wokal), Marcina Stępkowskiego (tuba), Patryka Walczaka (akordeon) oraz Krzysztofa Guzewicza (darbuka, frame drum, talerze, hi hat).

- Pomysł założenia grupy powstał na warsztatach aranżacyjnych Polskiego Radia w listopadzie 2010 roku. To wynik współpracy części muzyków z zespołów: Tygiel Folk Banda, Kadarka oraz Frument Project. W październiku ubiegłego roku ekipa zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie o Złotą fujarę na festiwalu Dragon Folk Fest w Poznaniu - informuje Marta Szymborska z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. - Dobroto to mariaż wielogłosu ukraińskiego oraz melodii i rytmów z Bałkanów i krajów Bliskiego Wschodu, tradycyjne pieśni ukraińskie w nowych melodyjnych aranżacjach oraz autorskie kompozycje.

Letnie koncerty na deptaku dofinansował mrągowski samorząd z Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Początek: godz. 17. Miejsce: molo przy skwerze Jana Pawła II.

W niedzielę, także o godz. 17, na Placu Unii Europejskiej zacznie się spotkanie z kulturą romską. Gospodarzem będzie zespół Vanessa & Sorba.

- Zawodowi muzycy zaprezentują międzynarodowy folklor cygański: stare pieśni, romanse, czardasze i taniec - zapowiada Marta Szymborska. - Na przestrzeni kilkunastu lat grupa współpracowała z wieloma zespołami z zachodniej Europy, m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, a także z Polski. W 1987 roku nagrali płytę z najlepszym zespołem niemieckich Cyganów Titi Winterstein Quinnet, a 10 lat później zajęli I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Ciechocinku. Zespół tworzą: znany kompozytor i aranżer, wirtuoz cygańskiej gitary Eugeniusz Merstein - Kwiatkowski, jego żona Vanessa - piosenkarka i tancerka, młodzi, utalentowani instrumentaliści, grający na akordeonie, skrzypcach, gitarze, flecie oraz tancerki.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8577297

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.