Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.07.2012 03:10 Miasto:Ostróda Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Tomasz Misiuk, Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Kultury w Ostródzie
Lato z Folklorem w nowym amfiteatrze - zobacz zaproszenie!
Pięć poprzednich edycji Ostródzkiego Lata z Folklorem miało miejsce na zamku krzyżackim...
Pięć poprzednich edycji Ostródzkiego Lata z Folklorem miało miejsce na zamku krzyżackim...

Od 23 do 27 lipca Ostróda proponuje spotkanie z dziedzictwem kulturowym innych narodów. W czasie 6. Ostródzkiego Lata z Folklorem wystąpią zespoły z Ekwadoru, Meksyku, Serbii, Turcji, Portugalii, Węgier, Rosji, Chorwacji, Białorusi i Polski. - Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w nowym amfiteatrze, na który czekaliśmy wiele lat - podkreśla Anna Zapaśnik - Baron z Agencji Upowszechniania Kultury.

W poniedziałek, 23 lipca, festiwal otworzy barwny korowód artystów uczestniczących w festiwalu. Parada wyruszy o godz. 18.15 z tzw."białych koszar" przy ul. Sobieskiego w kierunku amfiteatru, po drodze zatrzymując się na chwilę przy fontannie, przy ul. Czarnieckiego.

- W amfiteatrze przybyłych powita kapela Ostródzianie pod kierunkiem Gerarda Kowalkowskiego. W czasie 6. Lata z Folklorem nasz kraj reprezentować będą zespoły pieśni i tańca: Warszawianka, Wilanów i Powiśle, zaś Ostródę w pięknym, nowym amfiteatrze będzie reprezentowała niezawodna ostródzka publiczność - zapowiada Anna Zapaśnik - Baron, kierownik Agencji Upowszechniania Kultury.

W kolejnych dniach koncerty będą zaczynać się o godz. 19. Karnet na całą imprezę kosztuje tylko 10 zł.

- Ostródzkie Lato z Folklorem to wydarzenie bliźniacze do Olsztyńskich Spotkań Folklorystycznych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Zespołu Pieśni i Tańca Warmia z Olsztyna postanowiono zainicjować je kilka lat temu, kiedy uznano, że wypaliła" się dotychczasowa formuła dorocznych Dni Ostródy - opowiada Anna Zapaśnik - Baron. - Pięć dotychczasowych wydań Lata... odbywało się we wspaniałej scenerii zamku krzyżackiego. Niejeden raz artyści i widzowie zostali pokropieni wodą z nieba, co nie uczyniło ich świętszymi, ale zmoczonymi, a często i zabrudzonymi. Każdego wieczoru na dziedzińcu zamkowym występowało po 150 tańczących, śpiewających i grających artystów z różnych krajów. Scenariusz każdego dnia był podobny. O godz. 19 koncerty rozpoczynały najlepsze polskie dziecięce zespoły folklorystyczne, a potem występowały dwie gwiazdy - zagraniczne zespoły złożone z osób dorosłych. Różnorodność kultur i zwyczajów bardzo wciągała ostródzian do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa. Dziedziniec zamkowy był jednak przepełniony i nie wszyscy mieli komfort odbioru, a niekiedy brakowało miejsc. W tym roku na pewno miejsc nie zabraknie, a chcielibyśmy, aby te które są, zostały przez mieszkańców i turystów wykorzystane.

Honorowy patronat - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

 

Realizacja: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Tomasz Misiuk

This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403809

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.