Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Zakątki Warmii i Mazur - szlak kulinarny: Święto Ryby w Iławie

Jeśli lubisz potrawy z ryb i potrafisz je dobrze przyrządzić, weź udział w konkursie Na najlepsza potrawę rybną, który odbędzie się podczas Regionalnego Święta Ryby w Iławie.

Podczas imprezy zmierzą się  zarówno zawodowi kucharze jak i  kulinarni amatorzy czy gospodynie domowe, których specjalnością jest właśnie ryba. Regionalne Święto Ryby to wydarzenie cykliczne, każdego roku zawodnicy przyrządzają inną rybę. Głównym bohaterem tegorocznej edycji będzie karp.

Do wyścigu o miano najlepszych kucharzy staną też samorządowy z regionu Warmii i Mazur. Przedstawiciele poszczególnych gmin wezmą udział w konkursie na gotowanie zupy rybnej pn. Warmińsko - Mazurski Kociołek Rybny. O tym, kto zwycięży zdecyduje jury, publiczność będzie mogła natomiast spróbować tego, co przyrządzili samorządowcy.

Imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, a także stoisk z produktami naturalnymi, tradycyjnymi, regionalnymi i oczywiście przetwórstwa rybnego.

Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Gmina Miejska Iława oraz Towarzystwo Promocji Ryb. Wspólorganizatorem jest Iławskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia i regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

 

Konkurs odbędzie się 30 czerwca o godzinie 13.00, ale Regionalne Święto Ryby trwa trzy dni, od 29 czerwca do 1 lipca. Wpisujemy je na szlak kulinarny Zakątków Warmii i Mazur.

Przypominamy, że każdy Czytelnik może wysłać opisy i zdjęcia z miejsc i wydarzeń, które warto odwiedzić. Wszystkie umieścimy na mapie portalu ekulturalni.pl, który ruszy jeszcze w tym roku. Materiały prosimy wysyłać na adres: zuzanna.gajewska@swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11458
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9218621

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.