Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.05.2012 12:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Karolina Śluz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zaczęli od Batmana - posłuchaj!
fot. Łukasz Kotyński
fot. Łukasz Kotyński

Elbląskie 50-latki doczekały się koszulek z własnym wizerunkiem. Mowa o formach przestrzennych czy - jak kto woli - metalowych rzeźbach rozsianych po całym mieście. Powstały dwa wzory koszulek po pięćdziesiąt sztuk każdy.

 

Jako pierwsza na koszulkach zagościła forma przestrzenna Zbigniewa Książkiewicza pn. Grafika w przestrzeni - zwana Batmanem (zlokalizowana przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i ul. Piłsudskiego) oraz Wybuch - Juliana Boss - Gosławskiego (zlokalizowana przy wyjeździe z Elbląga od strony Mostu Unii Europejskiej).

- Traktujemy te koszulki jako formę promocji, a zarazem rodzaj działalności artystycznej. Dlatego będą powstawały w liczbie limitowanej - wyjaśnia Jarosław Densiuk, dyrektor Centrum Sztuki Galeria El.

Koszulki swoją premierę będą miały dziś, podczas Nocy Muzeów. Galeria El szykuje się do wypuszczenia kolejnych wzorów. Tym razem zaprojektuje je Janusz Kozak.

A wszystko zaczęło się od prezentu urodzinowego dla męża. O czym opowiada architekt Adrianna Kotyńska - Ronżewska*, projektantka pierwszych wzorów koszulek:

This text will be replaced

Rozmawiała Karolina Śluz

* Adriana Ronżewska - Kotyńska - absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz architektury na Politechnice Poznańskiej. W latach 2006-2007 pełniła funkcję asystentki w XII pracowni malarstwa prowadzonej przez prof. Janusza Marciniaka na ASP w Poznaniu.

Od 2007 roku pracuje jako architekt. Współpracowała z takimi poznańskimi biurami, jak Ultra Architects i KILKORO Architekci. Obecnie prowadzi własną działalność w zakresie projektowania architektonicznego i współpracuje z elbląską pracownią Atelier Hoffmann.

W 2010 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu obroniła pracę dyplomową dotyczącą malarskiej rewitalizacji blokowisk.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
Radek
|2012-06-23 13:45:41
Mozna kupic taką koszulkę?
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184879

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.